Fotogalerie snímků získaných při cestách a expedicích do národního parku Galapagos (Ekvádor), ostrov South Plaza - expedice listopad 2009
South Plaza je malý ostrůvek patřící do souostroví Galapágy. Leží nedaleko východního pobřeží ostrova Santa Cruz. Jeho rozloha je pouhých 0,13 km2 a maximální výška pouhých 23 metrů nad mořskou hladinou.
Ostrov South Plaza byl vytvořen lávovým proudem vytékajícím ze dna oceánu. Nehledě k malé rozloze se na něm vyskytují velké počty hlavně ptáků a je také znám svou pozoruhodnou flórou. I proto je tak populární mezi návštěvníky Galapág. Na strmých svazích útesů je možno pozorovat velké počty ptáků jako hnízdící faetony červenozobé nebo racky galapážské. Nejúchvatnější pohled se otevírá z vrcholu útesů a mimořádně příjemný zážitek je i procházka podél úpatí útesů.
V závislosti na ročním období mění rostliny rodu Sesuvium, pokrývající většinu povrchu ostrova, svou barvu od intenzivně zelené v období dešťů až po oranžovou a purpurovou v období sucha.
Pokud vás zajímají podrobné informace o národním parku Galapagos (lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity) - klikněte zde.
Pokud máte jakékoli dotazy k cestám/expedicím do národního parku Galapagos nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.








