Peninsula de Paria

Základní ekoturistické informace o národním parku Peninsula de Paria (Venezuela), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Severovýchodní Venezuela (číslo 29 na mapě národních parků na úvodní straně Venezuely )

Přístup

Snadný

Fauna + Flóra

Puma, jaguár, jaguarundi, ocelot, jelenec, pásovec, opice, 2 druhy lenochodů, stromový mravenečník, opice (vřešťan, malpa), pekari, paka, aguti, netopýři, vampýři. Poblíž pobřeží - výskyt delfíni, keporkak,vorvaň.

359 druhů ptáků - endemické druhy kolibříků (Hylonympha macrocerca a Myioborus pariae), dalších několik druhů endemických pro území Venezuely (kolibříci, tangara, papoušek, hrnčiřík)

40 druhů obojživelníků - 3 endemické druhy žab

63 druhů plazů, ze kterých se gekon Gonatodes ceciliae a zmije Bachia heterotopa vyskytují pouze zde. Dále 5 druhů mořských želv, krokodýl americký

Stálezelený les - dominantní druhy stromů Pachira aquatica, Sloanea guianensis, Licania heteromorpha, Laplacea fruticosa, Carapa guianensis; keře Psycotria poeppigiana, Meriania longifolia, Mabea sp., Cliderma debilis , Witheringia solanacea; byliny Becquerelia cymosa, calathea casupito, Nautilocalyx sp. a Begonia humilis. Horské biotopy - mnoho druhů bromélií, helikonií, lián, orchidejí a dalších epifytů. Velmi mnoho druhů kapradin. 2 endemické druhy orchidejí (Epidendrum dunstervilleorum a Lephantes pariensis), bromélie Guzmania membranacea, kapradina Trichopteris steyermarkii a palma Aristevera ramose.

Charakteristika

375 km2; Horský hřeben na severovýchodě poloostrova Paríja. Příkře se zvedá z pobřežní nížiny do výšky 1300 m. Přilehlé pobřeží a několik příbřežních ostrovů. Pobřežní oblast - suchomilné biotopy s řídkými křovinami. Hory - stálezelený vlhký les a mlžný prales.

Možné aktivity

Několik velmi dobrých trekových tras, plavání, šnorchlování

Poznámka

Nejlépe XII-IV

Foto - zdroj parkswatch.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.