Guatopo

Základní ekoturistické informace o národním parku Guatopo (Venezuela), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Severní Venezuela; jihovýchodně od Caracasu (číslo 17 na mapě národních parků na úvodní straně Venezuely )

Přístup

Snadný

Fauna + Flóra

Savci - jaguár, puma, ocelot, malé kočky (margay a jaguarundi), tapír, pekari, pásovec devítipásý a obrovský, mravenečník, vačice, jelínek pudu, opice (malpa, chápan), aguti, paka,

403 druhů ptáků - harpyje, luněc, káně a další dravci, papoušci (ara, amazoňan i menší druhy), kukačky, tukani, hoko, oropendola, mnoho druhů kolibříků, tyranů a tangar. Několik druhů endemických pro venezuelské hory - tukan Aulacorhynchus sulcatus, kolibřík Sternoclyta cyanopectus, tyrani Phylloscartes venezuelanus a P. flaviventris a kotinga Pipreola formosa.

hadi (zmije, chřestýš, hroznýš, korálovec), kajman

endemická žába Colostethus guatopensis

mnoho druhů hmyzu, nově popsaný druh pavouka Schizomus yolandae

Velmi rozmanitá vegetace, více než 400 druhů rostlin - 41 z toho endemických (např. Asterogyne spicata); mnoho druhů stromů, liány, orchideje, bromélie, stromové kapradiny, mechy a lišeníky. Palmy, agave a trávy v poloopadavém lese.

Charakteristika

1 225 km2; Vnitrozemské pohoří 200 - 1 434 m. Tropický deštné lesy (největší část parku) s mnoha řekami, horké vlhké klima. Mlžný prales, poloopadavý les.

Možné aktivity

Mnoho trekových tras, velmi dobré podmínky pro pozorování ptáků.

Poznámka

Nejlépe III a IV.

Foto - zdroj parkswatch.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.