Papua

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích Papui (Indonesie).

Papua je největší a nejvýchodnější provincií Indonesie. Rozkládá se na západní (indonéské) části Papuaostrova Nová Guinea. Patří k ní i přilehlé ostrovy. Na východě hraničí s Papuou Novou Guineou. Žije zde přibližně 3,6 miliónu obyvatel.

Region je převážně pokryt hustým pralesem, ve kterém žije řada tradičních kmenů. Většina populace žije ale v pobřežních oblastech.

Celé území měří zhruba 1 200 km od západu na východ a 736 km v nejširším místě od severu k jihu. Celková rozloha je 420 540 km2, což je přibližně 22% celkové rozlohy indonéské souše. Hranice s Papuou Novou Guineou běží většinou podél 141. poledníku, jen malá část je tvořena řekou Fly.

Ostrov Nová Guinea byl původně součástí australské pevniny, od které se odtrhl. Srážkou Indo-australské s Pacifickou zemskou deskou bylo vyvrásněno pohoří Maoke Mountains, které se táhne středem ostrova, je asi 600 km dlouhé a 100 km široké. Jeho součástí je asi 10 vrcholů vyšších než 4000 m. Hranice stromů je ve výšce kolem 4000 m. Severní a západní část centrálního pohoří jsou hornaté oblasti dosahující nadmořské výšky mezi 1000 a 2000 m s celoročně teplým a vlhkým klimatem. Ve vyskohorských částech je možno najít alpinské louky, skalnaté štíty bez vegetace, horský prales, deštný prales, prudké řeky i hluboká údolí. Močály a nížinná bažinaté pláně dominují jihovýchodní části Papuy. Rozsáhlé mokřady se vyskatují také na území asi 300 km kolem města Asmat.

Na území Papuy existuje zhruba 40 velkých řek, 12 jezer a patří k ní 40 dalších ostrovů. Největší řeka Mamberamo protéká severem Papuy. 

Podrobné informace o národních parcích Papuy (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Lorentz

Teluk Cenderawasih

Wasur


Pole označená (*) musíte vyplnit.