Lorentz

Základní ekoturistické informace o národním parku Lorentz (Papua, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceLorentz

Jihovýchodní Papua

Přístup

Obtížný. Do severní části parku z města Timika nebo Wamena za použití místních charterových letů, do jižní části po moři do přístavu Sawa Erma a dále pěšky po lesních stezkách.

Charakteristika

25 056 km2; Největší národní park jihovýchodní Asie. Jeden z ekologicky nejrozmanitějších národních parků světa. Je to jediné chráněné území na světě, které zahrnuje nepřerušený a nedotčený koridor ekosystémů od horských ledovců po tropická moře včetně rozsáhlých nížinných mokřadů. Nejvyšší místo parku Puncak Jaya (4884 m) je nejvyšší horou mezi Himalají a Andami. V parku existuje dosud mnoho nezmapovaných a neprobádaných míst a zcela určitě zde žije a roste mnoho dosud nepopsaných druhů živočichů a rostlin. Park vykazuje velmi vysoký stupeň endemismu živočišných i rostlinných druhů zejména ve vyšších polohách hor. Charakteristické ekosystémy - moře a mořské pobřeží, korálové útesy, mangrovy a přílivová zóna; mokřady a bažiny (až 50 km do vnitrozemí); sladkovodní ekosystémy (řeky a jezera), nížinný tropický deštný prales; horské a mlžné pralesy; alpinská zóna - louky a tundra.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityLorentz

Cesta lodí, tři trekové trasy různé délky, vysokohorská turistika, horolezectví.

Poznámka

Nejlepší čas pro návštěvu VIII-XII

 Park je zapsán na seznam světového přírodního dědictví UNESCO.

Velmi omezená turistická infrastruktura.

Na území parku žije mnoho původních domorodých kmenů.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.