Lombok

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích Lomboku (Indonesie).

Lombok je ostrov ležící na západě indonéské provincie Nusa Tenggara. Je součástí řetězce ostrovů Malých LombokSund. Lombocký průliv ho odděluje od ostrova Bali na západě a Alaský průliv od ostrova Sumbawa na východě. Má zhruba kruhovitý tvar s "ocáskem" (poloostrovem Sekotong) směřujícím na jihozápad. Průměr ostrova je zhruba 70 km a plocha 4 514 km2. Lombok je obklopen spoustou drobných ostrůvků místně nazývaných Gili.

Nejnovější odhad (z ledna 2014) uvádí, že na ostrově žije asi 3 311 000 obyvatel.

Lombocký průliv západně od ostrova je velmi důležitou zoogeografickou hranicí mezi faunou Indomalajské ekozóny na západě a Australasijské ekozóny na východě. Tato hranice je obecně známá jako Wallceova linie.

Topografii ostrova dominuje centrálně lokalizovaný stratovulkán Mount Rinjani, druhá nejvyšší sopka Indonésie s výškou 3 726 m nad mořem. Horské oblasti Lomboku jsou většinou zalesněné a jen řídce osídlené. Nížiny jsou intenzivně zemědělsky obdělávané.

Podrobné informace o národních parcích Lomboku (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Gunung Rinjani


Pole označená (*) musíte vyplnit.