Gunung Rinjani

Základní ekoturistické informace o národním parku Gunung Rinjani (Lombok, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceGunung Rinjani

Centrální Lombok; 85 km od města Mataram

Přístup

Středně obtížný. 2,5 hodiny autem z Mataramu ke vstupu do národního parku.

Charakteristika

413 km2; Hornatá oblast s nadmořskou výškou od 550 do 3 726 m n.m. Činná sopka, třetí nejvyšší hora Indonésie - 3 726m. Na vrcholu sopky se rozkládá kaldera velká cca 6x8,5 km částečně vyplněná kráterovým jezerem Segara Anak. Hladina jezera je asi 600 m pod okrajem kráteru a jeho hloubka se odhaduje zhruba na 200 m. Na území parku jsou tři známé jeskyně (Goa Susu, Goa Payung a Goa Manik). Charakteristické ekosystémy: submontánní deštný prales, horský les, savana, sopečné biotopy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Vysokohorská turistika. Velmi obtížný výstup na vrchol.Gunung Rinjani

Třídenní trek z vesnice Senaru na okraj kráteru, dolů ke kráterovému jezeru a následně na Sembalun Lawang je považován za jeden z nejkrásnějších treků v jihovýchodní Asii.

Poznámka

Jezero Segara Anak (2 208 m n.m.) s vodou silně zapáchající po síře s vodou o různé teplotě - od studené na jedné straně jezera přes teplou až po vroucí na opačné straně.

Uprostřed jezera Segara Anak vyrůstá a je velmi aktivní nová sopka.

Horké prameny.

Nejlepší čas pro návštěvu: VIII-XII

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.