Sabangau

Základní ekoturistické informace o národním parku Sabangau (Borneo, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSabangau

Jih centrálního Kalimantanu

Přístup

Snadný. Letecky do Palangkaraya. Potom je nutno použít místní dopravu nebo půjčené auto na cestu do Kareng Bangkirai (vstup do národního parku) - cesta zabere asi 20 minut. Alternativně je možno použít vstup od řeky Katingan, který je zhruba 90 minut jízdy od letiště.

Charakteristika

5687 km2; Nížinné rovinaté území zahrnující povodí řeky Sabangau. Zdejší prales je domovem celosvětově největší populace orangutanů - v roce 2003 byla odhadnuta na 6 910 jedinců. Charakteristické ekosystémy: tropický deštný prales, rašeliništní a mokřadní biotopy. Zvláštností je rašeliništní prales - duální ekosystém, ve kterém pralesní stromy rostou na 10 - 12 m silné vrstvě rašeliny.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

 Sabangau

Poznámka

Mezi roky 1980 až 1995 probíhala na území parku masivní těžba dřeva. Po tomto datu těžba probíhala dále, i když ilegálně, což dohromady téměř zničilo až 85% rozlohy parku (568 700 hektarů).

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.