Danau Sentarum

Základní ekoturistické informace o národním parku Danau Sentarum (Borneo, Indonésie)- lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceDanau Sentarum

Centrální Borneo

Přístup

Dost obtížný - asi 11 hodin autem z Pontianaku nebo lodí asi 7 hodin ze Sintangu do Semitau. Ze Semitau do národního parku existuje jediný způsob dopravy - lodí.

Charakteristika

1320 km2; Většinou rovina pouze s ojedinělými kopci v pánvi v povodí horního toku řeky Kapuas asi 700 km daleko proti proudu od delty. Park je ze západu, severovýchodu a východu obklopen kopci a horami. Celá pánev je obrovská pravidelně záplavovaná plošina. Zhruba polovinu celkové rozlohy parku tvoří jezera - jeden z celosvětově druhově nejbohatších jezerních systémů. Během období dešťů od října do května hladina jezer a řek v parku může dramaticky stoupnout a dosáhnout až 12 metrů. Následkem toho se systém jezer může stát jenolitou vodní plochou. Během období sucha hladina vody klesá a řada jezer úplně vysychá. Charakteristické ekosystémy: sladkovodní ekosystémy (asi 20 sezónních jezer), mokřady, rašeliniště.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityDanau Sentarum

Cesta napříč celým parkem je možná

Rybaření, plavba lodí (kanoí) po jezerech

Poznámka

Nejlépší doba k návštěvě VI-IX

Ilegální těžba dřeva

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o bližší informace nebo o detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.