Betung Kerihun

Základní ekoturistické informace o národním parku Betung Kerihun (Borneo, Indonésie)- lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceBetung Kerihun

Centrální Borneo na hranicích se Sarawakem

Přístup

Obtížný

Charakteristika

8 000 km2; Kopcovitá až hornatá oblast s nadmořskou výškou od 150 m do téměř 1800 m nad mořem. Topograficky park charakterizují strmé svahy hor, na více než polovině území parky jsou svahy strmější než 45 stupňů. Nejvyšší vrcholy parku jsou hory Mount Kerihun (1790 m) a Mount Lawit (1767 m). Park je pramenným územím řeky Kapuas. Průměrný roční úhrn srážek v parku je 2 863 až 5 517 mm a počet deštivých dnů se pohybuje od 120 do 309 dnů ročně. Charakteristické ekosystémy: horský deštný prales (asi dvě třetiny plochy), nížinný deštný prales, sladkovodní ekosystémy - potoky a řeky.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityBetung Kerihun

Parkem vede několik trekových stezek

Park je možno poznávat pěšky, na kole, na motocyklu nebo lodí po řekách.

Rafting na divoké vodě (stupeň obtížnosti III-V), plavba na kanoi, kajaku nebo tubing, výstup na vrcholy hor, možnost jeskyňářství ve východní části park

Poznámka

Nejlepší doba pro návštěvu VI-IX

Odlehlý národní park

Park je navrhován na zápis do Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Na území parku parku žije několik domorodých kmenů Dajaků - Dayak Iban, Dayak Taman a Dayak Bukat - možnost poznávání života místních obyvatel.

Zajímavé archeologické naleziště - prehistorické malby na stěnách jeskyně staré asi 5000 let.

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o bližší informace nebo o detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

  • (1527.065KB)


Pole označená (*) musíte vyplnit.