Alice Springs

Fotogalerie snímků získaných při cestách a expedicích do Alice Springs (Austrálie, Severní Teritorium).

Alice Springs je třetí největší město v Severním Teritoriu (Austrálie). Leží přímo v geografickém středu Austrálie.

Město se rozkládá po obou stranách obvykle vyschlé řeky Todd River na severní straně horského hřebenu MacDonnell Ranges. Široké okolí města je známo jako centrální Austrálie nebo také Rudé Srdce Austrálie. Aridní oblast zahrnuje několik různých pouští. Teploty v Alice Springs mohou dramaticky kolísat - průměrné maximální teploty v létě jsou 35,6oC, zatímci v zimě minima klesají až k 5oC.

Oblast kolem Alice Springs je součástí tzv. Centrálních pohoří a zahrnuje i horský hřeben Mac Donneel Ranges, který se táhne východně i západně od města. Hory jsou většinou porostlé xerofytní vegetací - křovinatou stepí. V horách existuje řada turistických stezek a tůní vhodných ke koupání jako např. Ormiston Gorge, Ormiston Gorge Creek, Red Bank Gorge a Glen Helen Gorge. 223 km dlouhá stezka Larapinta Trail běží západní částí pohoří a je považována za jednu z nejkrásnějších trekových tras světa.

Poušť Simpson Desert jihovýchodně od Alice Springs je jednou z nejrozsáhlejších oblastí divočiny v Austrálii. Nacházejí se zde obrovské duny z červeného písku a zajímavé skalní útvary jako skalní pilíř Chambers Pillar nebo údolí Rainbow Valley.

Pokud máte jakékoli dotazy k cestám do Alice Springs nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.

  • Kakadu růžový (Eolophus roseicapilla)
  • Kakadu růžový (Eolophus roseicapilla)
  • Kakadu růžový (Eolophus roseicapilla)

Pole označená (*) musíte vyplnit.