Yacambú

Základní ekoturistické informace o národním parku Yacambú (Venezuela), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Severozápadní Venezuela; (číslo 41 na mapě národních parků na úvodní straně Venezuely )

Přístup

Snadný

Fauna + Flóra

jaguár, medvěd brýlatý, puma, liška, jelenec, vačice, aguti, paka

254 druhů ptáků - hoko, velmi mnoho druhů kolibříků a papoušků. 4 endemické druhy ptáků - chřástal Laterallus levraudi, papoušek Pyrrhura haematotis a kolibříci Chlorostilbon alicae a Sternoclyta cyanopectus.

ještěrky, hadi

15 druhů motýlů - charakteristické hlavně rody Morpho a Caligo.

600 druhů rostlin - mnoho kapradin včetně stromových, 60 druhů orchidejí (např. Cattleya mossiae - národní květina Venezuely), palmy. Dva velmi vzácné druhy stromů - Lafoensia punicifolia a Simira lezamae.

Charakteristika

296 km2; Horský masiv, úpatí And - nadmořská výška 500 - 2 200m - jediný venezuelský akvitní vulkán, nádherné jezero, kaňony. Většina parku pokryta hustým mlžným pralesem, v nižších polohách suchý opadavý les. 5000 ha primárního lesa.

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro pozorování ptáků.

Poznámka

Přírodní pozoruhodnost "Fumarola" - oblast bohatá na pyrit, který reaguje s vlhkým vduchem a vzniká nápadný sloup sirnatého kouře

Foto - zdroj parkswatch.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.