Cerro El Copey

Základní ekoturistické informace o národním parku Cerro El Copey (Venezuela), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Ostrov Margarita (číslo 4 na mapě národních parků na úvodní straně Venezuely )

Přístup

Snadný

Fauna + Flóra

31 druhů savců - 4 endemické rasy (veverka Sciurus granatensis nesaeus, králík Sylvilagus floridanus margaritae, jelenec Odocoileus virginianus margaritae a malpa Cebus apella margaritae)

67 druhů ptáků, z toho 4 endemické rasy pro ostrov Margarita (sova Glaucidium brasilianum margaritae, mravenčík Synallaxis albescens nesoites, papoušek Aratinga pertinax margaritensis a vlhovec Icterus nigrogularis helioeides). Dále se vyskytují velmi vzácné druhy kolibříků, šplhavců, tinama

Plazi a obojživelníci - velmi málo známo - 2 endemické rasy hadů (Drymarchon corais margaritae a Leptotyphlops albifrons margaritae)

Flóra - velmi podobná pevninskému pobřežnímu hřebeni. Křovinaté porosty, epifytické i terestrické bromélie, orchideje (Epidendrum) a mnoho dalších bylin.

Charakteristika

7130 ha. Vnitrozemí ostrova - částečně nížina, částečně nízká hornatina (maximum 960 m n.m.). Suchý stálezelený nebo poloopadavý les, částečně zemědělská krajina.

Možné aktivity

Výborné podmínky pro trekking.

Poznámka

Nádherné výhledy z vrcholů kopců.

Foto - zdroj parkswatch.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.