Canaima

Základní ekoturistické informace o národním parku Canaima(Venezuela), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Jihovýchodní Venezuela; (číslo 3 na mapě národních parků na úvodní straně Venezuely )

Přístup

Letecky, po řece

Fauna + Flóra

145 druhů savců - jaguár, puma, ocelot, vlk hřívnatý, medvěd brýlatý, vydra obrovská, tapír, pásovec, kapybara, jelenec, aguti, mravenečník, lenochod, mýval, pekari, dikobraz, opice, vačice.

495 druhů ptáků - tukani, mnoho druhů papoušků (ara, amazoňan a řada menších), skalňák, mnoho kolibříků, trupiál, tyrani, tangary a mnoho dalších pěvců.

70 druhů plazů - kajman, leguán, mnoho druhů hadů (hroznýš, anakonda, korálovec)

60 druhů obojživelníků - stromové žáby, mloci, čolci

Zcela mimořádná flóra - více než 4000 druhů rostlin a kapradin - endemické rostliny na temenech jednotlivých stolových hor ("ostrovy na pevnině") - řada druhů endemických masožravých rostlin, endemické rody - Ayensua spp. (Bromeliaceae), Tepuia spp. (Ericaceae), Mallphyton spp. (Melastomataceae) a mnoho dalších. V oblastech pralesů mnoho druhů bromélií, stromové kapradiny, 500 druhů orchidejí. Mlžné pralesy - mnoho epifytických rostlin včetně mechů a lišejníků.

Charakteristika

30 000 km2; Oblast stolových hor (od 400 do 2400 m n.m.)- nejznámější Roraima a Ayuantepui - nejstarší geologická formace na Zemi. Nejvyšší vodopád světa. Zapsáno na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Zcela unikátní biotopy na temenech stolových hor. Mezi stolovými horami - deštné pralesy na západě, rozsáhlé plochy savan na východě, říční a příbřežní biotopy (galeriové pralesy). Na úbočích - mlžný prales.

Možné aktivity

Vynikající trekking nejrůznější obtížnosti, horolezectví, plavba lodí, plavání.

Poznámka

Nejlépe v období dešťů VI-XII (v období sucha vodopády vysychají)

Foto - zdroj Wikipedia

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.