Villarrica

Základní ekoturistické informace o národním parku Villarrica (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                           Villarrica National Park LokalizaceVillarrica National Park

Jih středního Chile, 8 km jihozápadně od městečka Pucón, 120 km jihovýchodně od města Temuco

                                             Přístup

Snadný. Autobusem nebo autem z Temuco do Pucónu. Odtud nezpevněná silnice. Některé části parku jsou přístupné pouze vozem 4x4.

                                         Charakteristika

630 km2; Horská oblast postranního hřebene And. Hlavní součástí parku je linie tří vulkánů (Villarrica, Quetrupillán, a Lanín) táhnoucí se napříč horským řetězcem And. Nadmořská výška parku se pohybuje od 600 m až do 3 776 m (vrchol sopky Lanín). Mnoho krásných horských jezer. Územím parku probíhá hlavní rozvodí mezi povodím řeky Toltén a Valdivia. dešťové srážky se koncentrují hlavně do období od března do srpna s úhrnem 2 500 až 3 500 mm. Sněhová pokrývka dosahuje až 2 metrů. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma, sladkovodní ekosystémy (jezera a řeky), alpinské a vulkanické biotopy, horská step.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro pěší turistiku i náročnější trekking - mnoho turistických stezek. Možnost výstupu na vrchol kráteru s pohledem na vřící lávu v něm.

Rybaření, kanoistika na jezerech i divoké vodě, rafting, horolezectví, jízda na koni (vhodné i pro začátečníky), horská kola, lyžování (lyžařské centrum), speleologie - možnost průzkumu lávových tunelů

Poznámka

Park je přístupný po celý rok

Sopka Villarrica je považována za nejaktivnější sopku Jižní Ameriky.

Horké prameny

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.