Vicente Pérez Rosales

Základní ekoturistické informace o národním parku Vicente Pérez Rosales (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Vicente Perez RosalesLokalizaceVicente Perez Rosales

Jižní Chile, jezerní oblast, 82 km severovýchodně od Puerto Montt a 64 km severovýchodně od Puerto Varas.

                                             Přístup

Snadný. Z Puerto Varas do Ensenada (vstup do parku) veřejnou nebo soukromou dopravou po mezinárodní silnici č.225.

                                         Charakteristika

2 530 km2; Horská oblast hlavního hřebene And. Do teritoria parku patří nádherné jezero Todos los Santos a z něho vytékající řeka Petrohué. Nedaleko odtud, stále ještě v národním parku, řeka vytváří mohutné vodopády Petrohue. Do národního parku patří i východní úbočí sopky Osorno, jižní úbočí hory Puntiagudo a západní úbočí hory Tronador. Nejvyšší bod parku je ve výšce 3 491 m nad mořem. Klima parku je mírné a vlhké s průměrným ročním úhrnem srážek 2500 mm v Ensenada, který vzrůstá až na 4000 mm v Casapangue. Průměrná roční teplota je 11,1oC - průměr v lednu je 16oC a v červnu 6,5oC. Ve vyšších polohách parku většina srážek spadne ve formě sněhu. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma (valdiviánský les), sladkovodní ekosystémy (řeky a jezera), alpinské a sopečné biotopy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Mnoho turistických tras různé délky a obtížnosti

Rybaření, plavání, mořský kajak, rafting, horolezectví, lyžování, snowboarding, jízda na koni, horská kola, jeskyňářství.

Poznámka

Dostupný po celý rok

Nejstarší národní park v Chile.

Termální prameny.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.