Torres del Paine

Základní ekoturistické informace o národním parku Torres del Paine (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                           Torres del Paine LokalizaceTorres del Paine

Jižní Chile; 112 km severně od Puerto Natales a 400 km severně od Punta Arenas.

                                             Přístup

Snadný. Park je přístupný po státní silnici č.9, která vede z Punta Arenas do Puerto Natales a pokračuje dál s asfaltovým povrchem ještě asi 100 km. Zbytek cesty je štěrkový.

                                        Charakteristika

2 400 km2; Hornatá oblast s mnoha jezery a řekami. Podstatnou část parku tvoří ledovce. Pozoruhodné skalní masivy náhle vyrůstají z patagonské stepi. Vlastni Torres del Paine jsou tři velmi nápadné žulové věže (tzv. rohy) v horském hřebeni Paine, který je součástí masivu Paine. Tyčí se do výšky až 2500 metrů a dohromady tvoří tzv. Cuernos del Paine. Park tvoří přechodovou zónu mezi subpolárními lesy a patagonskou stepí. Bezlesé oblasti tvoří asi 80% plochy parku. Charakteristické ekosystémy: patagonská step, opadavé lesy mírného pásma, suchý křovinatý les, horská poušť, alpinské biotopy, sladkovodní ekosystémy. 

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Vynikající podmínky pro pěší turistiku i těžší trekking - síť dobře značených stezek pro jednodenní i několikadenní cesty

Kanoistika, rafting, horolezectví, rybaření, vyjížďky na koni.

Poznámka

Biosférická rezervace UNESCO

Pohyb mimo značené stezky je zakázán.

Mimořádně krásná krajina

Park je přístupný celoročně, nejlepší doba pro návštěvu je ale XI-IV

Park je jedním z největších a nejnavštěvovanějších v Chile.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.