Radal Siete Tazas

Základní ekoturistické informace o národním parku Radal Siete Tazas (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                           Radal Siete TazasLokalizaceRadal Siete Tazas

Střední Chile, 200 km jižně od Santiaga, 55 km od města Molina.

                                              Přístup

Snadný. Hlavní přístupová cesta vede z oblasti zvané Parque Inglés po silnici K-15. Prvních sedm kilomatrů má asfaltový povrch, zbytek je štěrkový. Posledních devět kilometrů však v zimě (červen, červenec) může být obtížně sjízdných kvůli sněhu.

                                         Charakteristika

5148 km2; Hornatý park se nachází v podhůří And v blízkosti vulkánu Descabezado Grande. Nadmořská výška parku se pohybuje od 650 m od 2,600 m. Nejpopulárnější oblastí parku je území známé jako Siete Tazas (Sedm pohárů). Je to sedm přírodních bazénů na řece Claro de Molina postupně propojených vodopády vysokými od 1 do 10,5 metru. Jsou zde i dva vyšší vodopády - El Velo de Novia (Nevěstin závoj) vysoký 40 metrů a La Leona (Lvice) vysoký 20 metrů. Park má mírné středomořské klima s dlouhým obdobím sucha. Směrem k západu klima nabývá horský charakter s přibývající nadmořskou výškou. V zimě a na jaře bývá hlavně na jižních a východních svazích velké množství sněhu. Průměrná roční teplota je 14,7oC, roční úhrn srážek je 980 mm. Charakteristické ekosystémy: smíšené lesy mírného pásma, horské lesy, sladkovodní ekosystémy.

                                           Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Treking v různých částech parku - mnoho turistických stezek.

Koupání v přírodních bazénech řeky Claro, projížďky na koních, horská kola, kajak na divoké vodě (pouze pro zkušené).

Poznámka

Mnoho kajakářů sjíždí menší vodopády s výškou od 1 do 10,5 metru. Jakmile kajakář jednou sestoupí do kaňonu, je pro něj jedinou cestou ven splutí po proudu. Na konci trasy se kajakáři musí rychle dostat na břeh, aby se vyhnuli pádu do čtyřicetimetrového vodopádu.

Park je přístupný po celý rok, nejlépe však IX-V.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.