Queulat

Základní ekoturistické informace o národním parku Queulat (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          QueulatLokalizaceQueulat

jižní Chile; 170 km severovýchodně od města Coyhaique; město Puerto Puyuhuapi leží 50 km severovýchodně od jižního vstupu do parku.

                                             Přístup

Snadný. První úsek cesty z města Coyhaique do národního parku Queulat je po státní silnici směrem na Puerto Aisén (asfalt). Před příjezdem do tohoto města je třeba odbočit na sever po "Ruta Austral". 27 km je po asfaltu, zbytek nezpevněný.

                                        Charakteristika

1 541 km2; Park je z jihu ohraničen z jihu řekou Cisnes a sousedí s přírodní rezervací Lago Rosselot. Hornatá oblast západních úbočí Patagonských And s nejvyšším vrcholem Cerro Alto Nevado (2225 m.n.m) a se dvěma ledovcovými poli (ledovce dlouhé do 12 km). Největší zaledněnou plochou je vrcholový ledovec Queulat s rozlohou asi 80 km2. součástí tohoto vrcholového ledovce je i hlavní atrakce parku - tzv. převislý ledovec Queulat. Součástí parku je i masiv sopky Puyuhuapi. Vlhké klima s celoročně vysokými srážkovými úhrny. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma (vadiviánský deštný les), alpinské a vulkanické biotopy, sladkovodní ekosystémy (řeky a jezera), pobřežní biotopy (fjordy).

                                          Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro trekking - několik turistických tras

Rybaření, plavání, horolezectví, mořský kajak

Poznámka

Mimořádně krásná krajina

Park je přístupný celoročně, nejlépe IX-IV.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.