Pan de Azúcar

Základní ekoturistické informace o národním parku Pan de Azúcar (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Pan de AzúcarLokalizacePan de Azúcar

Severní Chile; 180 km severně od města Copiapó, 30 km jižně od města Caňaral.

                                            Přístup

Snadný. Do parku se není možné dostat veřejnou dopravou. Národní park Pan de Azúcar je dostupný po třech různých silnicích, které jsou celoročně sjízdné. První je silnice C-120, která vede z města Chaňaral k ústředí parku a je asi 30 km dlouhá. Další je silnice č.5 - Panamerická dálnice, kde je možno k prku odbočit na kilometru 1014 v Las Bambas a dorazit k němu po vedlejší silnici. Třetí možností je pak odbočit na kilometru 968 rovněž z Panamarické dálnice. Ostrůvek Pan de Azúcar je dosažitelný lodí z pevniny, ale pasažéři z lodě nemohou vystoupit.

                                         Charakteristika

438 km2; Pobřežní pláně, nízké pobřežní pohoří (do 800 m) a malý ostrůvek Isla Pan de Azúcar. Pět hlubokých kaňonů mezi horami. Pozoruhodný pobřežní útes dosahuje výšky až 800 m n.m. Charakteristické ekosystémy: pobřežní poušť zavlažovaná pouze vláhou z mlhy, suchá step, moře a mořské pobřeží, písečné duny. Na jaře po deštích (ne každý rok) - fenomén kvetoucí pouště. 

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro pěší turistiku - v parku je pět oficiálních turistických stezek.

Rybaření, horolezectví, plavání, potápění, mořský kajak, horská kola

Poznámka

Pozůstatky předkolumbovských kultur. Na pobřeží parku byly nalezeny četné pozůstatky osídlení lovecko-sběračskými skupinami a kočovnými rybáři, ze kterých většina je starší než 8000 let.

Nejlepší doba pro návštěvu I-II. Velký rozdíl v teplotách mezi dnem a nocí.

Volné kempování není povoleno.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.