Pali-Aike

Základní ekoturistické informace o národním parku Pali-Aike (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Pali-AikeLokalizacePali-Aike

Jižní Chile; 37 km severovýchodně od Punta Delgada, 196 km severozápadně od Punta Arenas

                                             Přístup

Snadný. Autem z Punta Arenas po státní silnici č.9 na sever. Na kilometru 45 odbočit na silnici CH 255 směrem na hraniční přechod Monte Aymond a na značené křižovatce odbočit na Punta Delgada. Odtud pak ještě 37 km po prašné silnici.

                                         Charakteristika

50 km2; Reliéf parku je rovinatý v nadmořské výšce pouhých zhruba 200 m s kopci, které nepřesahují výšku 273 m (Diablo Hill). Park se nachází v nejsušší části tzv. Magellanské stepi. Zahrnuje oblast vyhaslého sopečného kužele Pali-Aike s velmi významným kráterem a čedičovými lávovými poli a tunely. Většinu povrchu parku pokrývají divoké příkrovy čedičové lávy, které určují polopouštní charakter vegetace. Nejrůznější útvary jako vulkanické kužely, lávové tunely, krátery, čedičové stěny a lávová pole připomínají měsíční krajinu. Park je možno rozděli na dvě oblasti - hraniční oblast zvaná Escorial del Diablo (Ďáblova halda) pokrytá silnou vrstvou čedičové lávy a popela. Tato oblast je velkou turistickou i vědeckou atrakcí. Druhá část parku odpovídá charakterem tzv. Magellanské stepi a tento parke je jediným v celé zemi, kde je zastoupena tato vegetační formace. Charakteristické ekosystémy: vulkanické biotopy, step, polopoušť. V těsné blízkosti jezero s mokřadem.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Pěší turistika - 4 kratší značené stezky

Pozorování přírody, mořský kajak, mnoho jeskyní.

Poznámka

Park je přístupný celoročně.

Mimořádně působivá krajina

Nálezy kosterních pozůstatků člověka z období před 11 000 lety v oblasti kráteru.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.