Llanos de Challe

Základní ekoturistické informace o národním parku Llanos de Challe (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Llanos de Challe LokalizaceLlanos de Challe

Severní Chile,40 km severozápadně od Huasco a 60 km severně od Vallenar.

                                              Přístup

Snadný. Do parku je možno dojet z města Vallenar buď přes Huasco a dále po pobřežní silnici směrem na sever nebo z Vallenaru po Panamerické dálnici na sever asi 18 km a pak odbočit vlevo (sjezd je dobře označen).

                                           Charakteristika

457 km2; Příbřežní kopcovitá až mírně hornatá oblast. Nejvyšší bod parku je Cerro Negro s výškou 950 m. Hory v parku jsou zavlažovány jevem zvaným Camancacha, při kterém se tvoří časté mlhy a ekosystém na těchto mlhách závislý zvaný "lomas". Park je jednou z nejjižnějších lokalit "lomas", které jsou roztroušeny podél pouštního pobřeží od severního Chile až po severní Peru. Tento velmi lehce zranitelný ekosystém pobřežní pouště je domovem pro mimořádně vzácná xerofytická rostlinná společenstva. Tento park je jedním z nejlepších míst k pozorování přírodního jevu známého jako Desierto Florido (kvetoucí poušť), který se objevuje zcela nepravidelně po deštích jednou za několik let, obvykle mezi VIII a X. Charakteristické ekosystémy: pobřežní poušť, písečné duny, mokřady, mořské a pobřežní biotopy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

9 km dlouhý okružní trek s převýšením cca 700 m je středně náročný.

Pozorování přírody

Poznámka

Pohyb v parku se doporučuje vozem 4x4

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.