Lauca

Základní ekoturistické informace o národním parku Lauca (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                           Lauca National Park LokalizaceLauca National Park

Nejsevernější část Chile, 145 km východně od města Arica, 12 km západně od Putre.

                                              Přístup

Snadný. Parkem prochází mezistátní silnice č.11. Ta odbočuje ze státní silnice č.5 poblíž města Arica a míří na hraniční přechod v horském sedle Tambo Quemado a zároveň tvoří hlavní přístupovou cestu do parku.

                                         Charakteristika

1379 km2; Aridní vysokohorská oblast And - náhorní planiny (altiplano) a vysoké sopky. Nadmořská výška parku se pohybuje od 3200 m do 6342 m nad mořem (vulkán Parinacota). Na území parku se nachází pramen i horní tok řeky Lauca. Hlavní atrakcí parku je úchvatné jezero Chungará, jedno z nejvýše položených jezer na světě, které leží na úpatí vulkánu Payachata ve výšce 4500 m. Pozoruhodná lávová pole a vulkanické kaldery. Park má typické suché vysokohorské klima s velkými rozdíly mezi noční a denní teplotou. Charakteristické ekosystémy: vysokohorská jezera (sladkovodní, smíšená i slaná) a mokřady, alpinská step (paramo) a alpinská tundra (puna), vulkanické biotopy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Několik tras pro pěší turistiku i trekking - náročné kvůli vysoké nadmořské výšce

Rybaření, horolezectví

Poznámka

Park je biosférickou rezervací UNESCO

Několik archeologických nalezišť

Park je celoročně přístupný.

Mimořádně krásná krajina.

Horké prameny Las Cuevas na území parku

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.