Hornopirén

Základní ekoturistické informace o národním parku Hornopirén (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Hornopirén National Park LokalizaceHornopirén National Park

Jižní Chile, Jezerní oblast - 107 km jihovýchodně od Puerto Montt

                                              Přístup

Snadný. Autobusem z Puerto Montt do města Hornopirén po dobré silnici. Odtud dalších 7 km po špatné nezpevněné cestě vedoucí po soukromých pozemcích až ke vstupu do národního parku. Celá cesta trvá asi 4 hodin.

                                         Charakteristika

482 km2; Divoká hornatá oblast, součást andského horského hřebene - vysoké hory s ledovci formovanými hlubokými údolími a vulkány (Yates - 2187 m a Hornopirén - 1572 m). Na území parku lze nalézt ledovce na ploše cca 30 km2. Jezero Sargazo je obklopeno lesem asi 800 let starých cypřišů rodu Fitzroya a poblíž jezera Fría jsou další až 3000 let staré stromy. Charakteristické ekosystémy: deštný les mírného pásma (Valdiviánský les) - asi 50% rozlohy parku, sladkovodní ekosystémy (tři velká ledovcová jezera, asi 50 menších jezer a šest velkých řek), alpinské biotopy a vulkanické biotopy. Voda v jezerech má neobvyklé modré a zelené odstíny způsobené prachem z hornin unášeným ledovcovými řekami.

                                                     Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro pěší turistiku, trekking (různá obtížnost) a kempování. Územím parku jdou dvě oficiální udržované turistické stezky a celá síť dalších stezek.

Rybaření, horolezectví, jízda na koni, plavba na kánoi.

Poznámka

Na území parku není turistická infrastruktura kromě míst pro kempování

Kvůli velkému množství sněhu bývá park uzavřen pro veřejnost od VII do XI

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.