Corcovado

Základní ekoturistické informace o národním parku Corcovado (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                            LokalizaceCorcovado

Jižní Chile, 218 km jižně od Puerto Montt.

                                               Přístup

Dost obtížný - chráněné území nemá přístup veřejnou dopravou. Autobusem nebo trajektem z Puerto Montt do Chaitén (cca 4 hodiny) a odtud soukromým vozem do Corcovado.

                                          Charakteristika

2 940 km2; Hornatý národní park sahající až k mořskému pobřeží - na západě je ohraničen zálivem Corcovado. Území parku zahrnuje dva vulkány - Corcovado (2 300 m) a Yanteles. Park je velmi významný svou mimořádnou biodiverzitou flóry i fauny. Charakteristické ekosystémy: Valdiviánské deštné lesy, sladkovodní ekosystémy (asi 82 jezer a mnoho řek), alpinské a vulkanické biotopy, moře a mořské pobřeží.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Trekking - středně těžké až těžké trasy

Rybaření, mořský kajak, jízda na koni, horská kola

Poznámka

Nejnovější národní park Chile - vznikl v roce 2005 na základě daru území od dvou amerických ochranářů a chilské armády. Je považován za nejkrásnější pobřežní park Chile.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.