Alerce Costero

Základní ekoturistické informace o národním parku Alerce Costero (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                           Alerce Costero National ParkLokalizaceAlerce Costero National Park

Jižní Chile, 137 km jižně od Valdivie, 49 km západně od La Union

                                              Přístup

Snadný. První možnost: jižní přístup je z města Santa Elisa v regionu La Union do oblasti La Romanza. Silnice je v dobrém stavu a sjízdná pro všechna vozidla. Druhá možnost: po silnici T-80 z města La Union do oblasti Alto Mirador. Štěrková cesta je v dobrém stavu a sjízdná pro všechna vozidla.

                                         Charakteristika

240 km2; Hornatá oblast pohoří Cordillera Pelada s nadmořskou výškou od 0 do 1048 metrů. Unikátní ekosystémy pobřežního horského pásma jižního Chile a Valdivijského deštného lesa tvoří priority pro ochranu biodiverzity tohoto území. Hlavní atrakcí parku jsou starobylé stromy rodu Fitzroya, z nichž některé jsou až tři tisíce roků staré, zejména v jižní části parku. Park má vlhké mírné klima s deštivými obdobími v průběhu celého roku. Teploty se pohybují v rozmezí od 17,2 oC (maximum) v lednu po 7,6 oC (minimum) v červenci. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma (Valdivijský deštný les), sladkovodní ekosystémy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Velmi dobré podmínky pro pěší turistiku - více než 100 km stezek.

Jízda na koni, horská kola.

Poznámka

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.