Nové Skotsko

Základní ekoturistické informace o kanadské provincii Nové Skotsko a národních parcích, které v ní lze navštívit společně s Albatros Travel and Expeditions.

Nové Skotsko je nejvýchodnější z Pobřežních provincií Kanady, nejjižnější ze všech kanadských Nové Skotsko - mapaprovincií a zároveň druhá nejmenší provincie (menší je jen Ostrov Prince Edwarda). Má necelý milión obyvatel a rozlohu 55 283 km². Hlavní a zároveň největší město je Halifax. Je zde silné zastoupení francouzsky mluvících obyvatel a malá menšina hovořící kanadskou modifikací gaelštiny. Oficiální jazyky jsou angličtina, francouzština a kanadská gaelština.

Provincie Nové Skotsko je tvořeno poloostrovem vybíhajícím do Atlantského oceánu a s pevninou spojeným jen úzkou šíjí. V rámci celé provincie odnikud není k oceánu dál než 67 km. Součástí Nového Skotska je i velký ostrov Cape Breton severovýchodně od pevniny a malý ostrov Sable asi 170 km jižně známý množstvím lodních vraků podél pobřeží.

Nové Skotsko leží v mírném podnebném pásmu. I když je téměř zcela obklopeno mořem, podnebí se mnohem víc blíží kontinentálnímu než přímořskému. Teplotní extrémy jsou však do určité míry korigovány blízkostí oceánu. V létě se teploty pohybují od 14 do 39 stupňů, v zimě klesají na +5 až -21 stupeň.

Provincie je obklopena třemi hlavními vodními plochami - Průlivem Svatého Vavřince ze severu, zálivem Fundy na západě a Atlantským oceánem z východu a jihu. Celkový roční úhrn srážek se pohybuje kolem 1000 mm, deštvější je jih (až 1400 mm). Nové Skotsko je místem s velmi častými mlhami - až 196 dnů s mlhou v Halifaxu.

 

Zkuste se podívat, co zajímavého nabízejí jednotlivé národní parky a přírodní rezervace kanadské provincie Nové Skotsko.

Naleznete zde detailní informace o konkrétních národních parcích, které s námi můžete navštívit

Cape Breton Highlands

Kejimkujik