Banff

Základní ekoturistické informace o národním parku Banff (Alberta, Kanada), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel and Expeditions.

Lokalizace

Jihozápadní Alberta na hranicích s Britskou Kolumbií; 100 - 180 km západně od Calgary

Přístup

Snadný

Charakteristika

6641 km2; Horský až vysokohorský národní park s četnými ledovci a ledovými poli. Několik vysokých horských hřebenů oddělených hlubokými údolími. Dominantní ekosystémy - hluboké jehličnaté lesy (53% rozlohy), alpinské biotopy (27% rozlohy). Hranice lesa zhruba ve výšce 2300 m. Nádherná ledovcová jezera, mimořádně krásná krajina.

Fauna + Flóra

56 druhů savců

Hmyzožravci - rejskovití (Soricidae): rejsek šedý, bažinný, prériový a rejsek Sorex monticolus

Letouni - netopýrovití (Vespertilionidae): netopýr stříbřitý

Zajícovci - zajícovití (Leporidae): zajíc měnivý

- pišťuchovití (Ochotonidae): pišťucha pika

Hlodavci - bobrovití (Castoridae): bobr kanadský

- veverkovití (Sciuridae): čikarí červený; čipmank malý; sysel kolumbijský a zlatavý; svišť brýlový; poletuška severní

- tarbíkovití (Dipodidae): myšivka západní

- myšovití (Muridae): hraboš pensylvánský; norník rudohřbetý; hrabošík horský a dlouhoocasý; lumík rašelinný; křeček dlohoocasý a huňatoocasý; ondatra pižmová

- dikobrazovití (Hystricidae): urzon kanadský

Šelmy - lasicovití (Mustelidae): kuna americká a rybářská; norek americký; lasice kolčava a dlouhoocasá; hranostaj; jezevec americký; rosomák severní

- medvědovití (Ursidae): medvěd baribal a grizzly

- psovití (Canidae): kojot prériový; vlk

- kočkovití (Felidae): puma americká; rys ostrovid

Sudokopytníci - jelenovití (Cervidae): los; sob karibu; jelen wapiti; jelenec ušatý

- turovití (Bovidae): bizon americký; kamzík bělák; ovce tlustorohá

Minimálně 280 druhů ptáků:

Potápky - potápkovití (Podicipidae): potápka americká a rudokrká

Brodiví - volavkovití (Ardeidae): bukač severoamerický

Vrubozobí - kachnovití (Anatidae): labuť malá; berneška velká; kachna divoká; lžičák pestrý; čírka obecná, modrokřídlá a skořicová; kačka strakatá; kachnička karolínská; polák vlnkovaný; turpan hnědý a pestrozobý; hohol islandský a severní; morčák velký a chocholatý

Hrabaví - tetřevovití (Tetraonidae): bělokur běloocasý

Dravci - orlovcovití (Pandionidae): orlovec říční

- jestřábovití (Accipitridae): orel bělohlavý; krahujec americký

Dlouhokřídlí - kulíkovití (Charadriidae): kulík zrzoocasý

- slukovití (Scolopacidae): vodouš samotářský; pisík americký; bekasina otavní

Sovy - puštíkovití (Strigidae): puštík proužkovaný; kulíšek americký

Šplhavci - datlovití (Picidae): datel chocholatý

Svišťouni - rorýsovití (Apodidae): rorýs černý   

Pěvci - tyranovití (Tyrannidae): tyran obecný; tyranovec horský

- vlaštovkovití (Hirundinidae): vlaštovka pestrá, zelená a stromová

- krkavcovití (Corvidae): ořešník americký

- drozdovití (Turdidae): drozd stěhovavý a rezavoocasý; salašník horský

- špačkovití (Sturnidae): špaček obecný

- brkoslavovití (Bombycillidae): brkoslav severní

- sýkorovití (Paridae): sýkora černohlavá, horská a severní

- brhlíkovití (Sittidae): brhlík americký a běloprsý

- střízlíkovití (Troglodytidae): střízlík obecný

- konipasovití (Motacillidae): linduška horská

- vlhovcovití (Icteridae): vlhovec červenokřídlý

- zelenáčkovití (Vireonidae): zelenáček švitořivý

- pěnicovití (Sylviidae): králíček americký

- lesňáčkovití (Parulidae): lesňáček lejskovitý, západní, mniší, žlutý, žlutokorunkatý, žlutohrdlý a oranžovokorunkatý

- strnadovití (Emberizidae): strnadec zimní, skvrnitý, zpěvný a liščí; sněhule severní

- pěnkavovití (Fringillidae): hýl rudokorunkatý; pěnkavice šedotemenná; čečetka zimní

Plazi:

Šupinatí - hroznýšovití (Boidae): hroznýšek červený

- užovkovití (Colubridae): užovka Thamnophis elegans

Obojživelníci:

Žáby - rosničkovití (Hylidae): rosnička Pseudacris maculata

- skokanovití (Ranidae): skokan levhartí, lesní a skokan Rana petiosa

- ropuchovití (Bufonidae): ropucha západoamerická a americká

Axolotli - axolotlovití (Ambystomatidae): axolotl dlouhoprstý a tygrovaný

Ryby:

Lososotvární - lososovití (Salmonidae): siven americký, obrovský a siven Salvelinus confluentus; pstruh obecný, duhový a pstruh Oncorhynchus clarki; síh Coregonus clupeaformis; Prosopium williamsoni

Máloostní  - kaprovití (Cyprinidae): karas stříbřitý; Couesius plumbeus; střevle Phoxinus eos a Ph. neogaeus; Margariscus margarita

- pakaprovcovití (Catostomidae): pakaprovec Catostomus commersoni a C. platyrhynchus

Halančíkovci - živorodkovití (Poeciliidae): živorodka komáří, duhová a širokoploutvá; mečovka zelená

Okouncovci - okouncovití (Percopsidae): okounovec Percopsis omiscomaycus

Hrdloploutví - mníkovití (Lotidae):  mník jednovousý Lota lota

Volnoostní - koljuškovití (Gasterosteidae): koljuška Culaea inconstans

Ropušnicotvární - vrankovití (Cottidae): vranka Cottus ricei

 

Velmi vzácný druh plže - levatka Physella johnsoni

Rostliny:

Plavuně:

Plavuňotvaré - plavuňovité (Lycopodiaceae): plavuň vidlačka, pučivá a plavuně Lycopodium complanatum, L. selago a L. sitchense; plavuník alpinský

Vranečkotvaré - vranečkovité (Selaginellaceae):  vraneček brvitý a vranečky Selaginella densa a S. rupestris

Přesličky:

Přesličkotvaré - přesličkovité (Equisetaceae): přeslička rolní, bahenní, luční, poříční, zimní, různobarvá a přesličky Equisetum laevigatum a E. scirpoides

 

Kapradiny:

 Osladičotvaré - netíkovité (Pteridaceae): jinořadec kadeřavý; Pellaea atropurpurea a P. glabella; Cheilanthes feei

- sleziníkovité (Aspleniaceae): sleziník zelený

- hasivkovité Dennstaedtiaceae): hasivka orličí

- papratkovité (Woodsiaceae): papratka samičí; puchýřník křehký; Woodsia scopulina, W. glabella a W. oregana

- kapraďovité (Dryopteridaceae): kapradina hrálovitá; bukovník kapraďovitý; kapraď podobná

Hadilkotvaré - jazykovité (Ophioglossaceae): vratička menší a vratičky Botrychium lanceolatum a B. boreale

Dvouděložné: 

Pryskyřníkotvaré - pryskyřníkovité (Ranunculaceae): sasanky Anemone drummondiia, A. parviflora, A. potens A. multifida; koniklec Pulsatilla occidentalis; samorostlík Actaea rubra; pryskyřník lítý, prudký, plamének a pryskyřníky Ranunculus gelidus, R. abortivus, R. cardiophyllus, R. verecundus, R. pedatifidus, R. pygmaeus, R. cymbalaria, R. eschscholtzii, R. occidentalis, R. aquatilis, R. gmelinii a R. inamoenus; orlíčky Aquilegia brevistyla a A. flavescens; upolín Trollius albiflorus; blatouch Caltha leptosepala; stračky Delphinium bicolor, D. depauperatum, D. nuttallianum a D. glaucum; plamének Clematis verticillaris; žluťuchy Thalictrum venulosum a T. occidentale; oměj Aconitum delphinifolium

- mákovité (Papaveraceae): máky Papaver kluanensis a P. nudicaule

- dřišťálovité (Berberidaceae): mahonie plazivá

- zemědýmovité (Fumariaceae): dymnivka Corydalis aurea

Brukvotvaré - brukvovité (Brassicaceae): řepinka latnatá; řeřicha hustokvětá a řeřicha Lepidium ramosissimum; řeřišnice Cardamine bellidifolia, C. pensylvanica, C. umbellata a C. oligosperma; Lesquerella arctica; Smelowskia calycina; chudina hajní, fladnická a chudiny Draba stenoloba, D. reptans, D. densifolia, D. oligosperma, D. aurea, D. cana, D. lonchocarpa, D. longipes, D. macounii, D. paysonii, D. porsildii, D. albertina, D. crassifolia, D. praealta, D. ventosa, D. nivalis, D. incerta, D. cinerea a D. borealis; rukve Rorippa obtusa, R. islandica a R. nasturtium-aquaticum; úhorník mnohodílný; křen selský; hulevník Loeselův; brukev sítinovitá a řepák; úhorníky Descurainia richardsonii a D. pinnata; penízek rolní; huseník chlupatý, lysý a huseníky Arabis drummondiia, A. holboellii, A. microphylla, A. lyallii, A. lyrata, A. nuttallii a A. lemmonii; Neotorularia humilis; kokoška pastuší tobolka; Physaria didymocarpa; trýzel malokvětý a trýzel Erysimum pallasii a E. inconspicuum

Růžotvaré - růžovité (Rosaceae): růže jehličková; jeřáb sitka a jeřáb Sorbus scopulina; dryádka osmiplátečná a dryádky Dryas drummondii a D. integrifolia; kuklík velkolistý, potoční a kuklíky Geum allepicum a G. triflorum; slivoň Prunus pensylvanica; střemcha viržinská; mochna bahenní, norská, křovitá, husí a mochny Potentilla drummondii, P. quinquefolia, P. nivea, P. hyparctica, P. macounii, P. ledebouriana, P. uniflora, P. pensylvanica, P. plattensis, P. ovina, P. gracilis, P. nivea, P. glandulosa, P. villosa, P. diversifolia, P. fallax a P. concinna; ostružiníky Rubus pubescens, R. pedatus, R. melanolasius a R. acaulis; tavolník bílý; Luetkea pectinata; muchovník olšolistý; zubatka poléhavá; tavolník březolistý; jahodník viržinský

- hlošinovité (Elaeagnaceae): hlošina stříbrná; Shepherdia canadensis

- kopřivovité (Urticaceae): kopřiva žahavka a kopřiva Urtica lyalli

Lomikamenotvaré - lomikamenovité (Saxifragaceae): dlužicha Heuchera cylindrica;  Tiarella unifoliata; Mitella pentandra, M. nuda, M. trifida a M. breweri; lomikámen sněžný, nící, vstřícnolistý, vždyživoucí a lomikameny Saxifraga ferruginea, S. rivularis, S. lyallii, S. caespitosa, S. adscendens, S. occidentalis, S. flagellaris, S. bronchialis a S. rhomboidea; Leptarrhena pyrolifolia; Lithofragma glabrum a L. parviflora

- tlusticovité (Crassulaceae): rozchodnice růžová; rozchodník Sedum stenopetalum

- meruzalkovité (Grossulariaceae): rybízy Ribes lacustre, R. laxiflorum, R. oxyacanthoides, R. setosum a R. hudsonianum

- zrnulovité (Haloragidaceae): stolístek střídavokvětý a stolístek Myriophyllum exalbescens

Hvozdíkotvaré - hvozdíkovité (Caryophyllales): batolka Claytonia megarrhiza; silenka nadmutá, bezlodyžná a silenky Silene menziesii, S. parryi a S. kingii; kohoutky Lychnis drummondii a L. affinis; rožec rolní, hajní a rožec Cerastium beeringianum; úrazník skalní; písečnice Arenaria rossii, A. humifusa, A. rubella, A. dawsonensis, A. obtusiloba, A. capillaris, A. sajanensis a A. lateriflora; ptačince Stellaria crassifolia, S. monantha, S. calycantha, S. umbellata a S. longipes

- rdesnovité (Polygonaceae): rdesno obojživelné;  hadí kořen živorodý; Eriogonum androsaceum,  E. ovalifolium a E. subalpinum; šťovík kadeřavý, přímořský, horský, menší a šťovíky Rumex mexicanus a R. occidentalis; šťovíček dvoublizný; truskavec ptačí a truskavce Polygonum minimum a P. ramosissimum

- merlíkovité (Chenopodiaceae): merlík hlavatý, zvrhlý a merlík Chenopodium pratericola; podivka trojklanná

- šruchovité (Portulacaceae): betolka Claytonia lanceolata

- rosnatkovité (Droseraceae): rosnatka Drosera linearis

Kakostotvaré - kakostovité (Geraniaceae): kakosty Geranium richardsonii a G. viscosissimum

Jesencotvaré - tolijovité (Parnassiaceae): tolije bahenní a tolije Parnassia fimbriata, P. parviflora, P. montanensis a P. kotzebuei

Bobotvaré - bobovité (Fabaceae): jetel zvrhlý, luční, plazivý a ladní; komonice bílá a komonice Melilotus officinalis; vlnice tatranská a vlnice Oxytropis deflexa, O. splendens, O. podocarpa, O. viscida a O. sericea; Medigo lupulina; kozinec alpský a kozince Astragalus occidentalis, A. vexilliflexus, A. bourgovii, A. eucosmus, A. flexuosus, A. aboriginum, A. striatus, A. agrestis, A. decumbens a A. frigidus; Thermopsis rhombifolia; hrachor Lathyrus ochroleucus; kopyšník alpský a kopyšníky Hedysarum mackenzii, H. sulphurescens a H. boreale; vikev ptačí a vikev Vicia americana

Mýdelníkotvaré - javorovité (Aceraceae): javor jasanolistý a lysý

Dřínotvaré - dřínovité (Cornaceae): dřín kanadský; svída výběžkatá

Malpighiales - vrbovité (Salicaceae): topol osikovitý a balzámový; vrba hrušňolistá, sivá, vlnatá, pestrá, oděná, bělostná, lesklá a vrby Salix arctica, S. barrattiana, S. brachycarpa, S. bebbiana,  S. myrtillifolia, S. pedicellaris, S. boothii, S. planifolia, S drummondiana, S. melanopsis, S. farrae, S. arbusculoides, S. maccalliana, S. lasiandra, S. monticola, S. scouleriana, S. nivalis, S. novae-angliae, S. commutata a S. barclayi

- lnovité (Linaceae): len Linum lewisii

- violkovité (Violaceae): violka bahenní, kanadská a violky Viola selkirkii, V. nephrophylla, V. glabella, V. orbiculata, V. adunca a V. renifolia

Bukotvaré - břízovité (Betulaceae): olše zkadeřená; bříza papírovitá a břízy Betula glandulosa, B. occidentalis a B. pumila

Myrtotvaré - pupalkovité (Onagraceae): vrbovka úzkolistá, bahenní a vrbovky Epilobium davuricum, E. leptophyllum, E. glandulosum, E. lactiflorum, E. alpinum a E. hornemannii; Chamerion latifolium

Hořcotvaré - hořcovité (Gencianaceae): hořce Gentiana propinqua, G. glauca, G. affinis, G. prostrata a G. crinata; hořeček nahořklý

- mořenovité (Rubiaceae): svízel severní, bahenní a svízele Galium trifidum a G. triflorum

- toješťovité (Apocynaceae): toješť Apocynum androsaemifolium

Miříkotvaré - miříkovité (Apiaceae): Lomatium dissectum, L. simplex, L. columbianum a L. triternatum; kmín kořenný; Osmorhiza depauperata a O. chilensis; bolševník Heracleum lanatum; Zizia aptera; pastinák setý

Vřesovcotvaré - vřesovcovité (Ericaceae): medvědice lékařská a medvědice Arctostaphylos rubra; brusnice borůvka, brusinka, trsnatá, blanitá a brusnice Vaccinium ovalifolium a V. scoparium; klikva maloplodá; Phyllodoce intermedia, Ph. glanduliflora a Ph. empetriformis; Cassiope mertensiana a C. tetragona; skalenka Kalmia polifolia; Menziesia glabella; pěnišník Rhododendron albiflorum; libavky Gaultheria hispidula a G. humifusa; rojovník grónský a rojovník Ledum glandulosum

- šichovité (Empetraceae): šicha černá

- hruštičkovité (Pyrolaceae): zimolezen okoličnatý; hruštička zelenokvětá, menší a hruštičky Pyrola asarifolia a P. elliptica; hruštice jednostranná; jednokvítek velekvětý

- prvosenkovité (Primulaceae): pochybek severní a nízký; prvosenka Primula mistassinica; Dodecatheon radicatum a D. conjugens

- jirnicovité (Polemoniaceae): jirnice modrá a jirnice Polemonium pulcherrimum

Štětkotvaré - kalinovité (Viburnidae): kalina jedlá

- bezovité (Samucaceae): Sambucus pubens

- kozlíkovité (Valerianaceae): kozlík Valeriana sitchensis a V. septentrionalis

- zimolezovité (Caprifoliaceae): zimolez zákrovečný a zimolez Lonicera dioica; pámelník bílý a západní; zimozel severní

Hvězdnicotvaré - hvězdnicovité (Asteraceae): Agoseris aurantiaca a A. glauca; prhy Arnica alpina, A. amplexicaulis, A. latifolia, A. mollis, A. cordifolia, A. louiseana, A. lonchophylla, A. parryi, A. diversifolia, A. rydbergii a A. gracilis; hvězdnice alpská, hladká a hvězdnice Aster hesperus; Symphyotrichum ascendens, S. ciliolatum, S. elliotii, S. boreale a S. eatonii; Canadanthus modestus; Heterotheca canescens; Eurybia conspicua a E. sibirica; starček obecný a starčeky Senecio pauciflorus, S. cymbalarioides, S. triangularis, S. sphaerocephalus, S. pauperculus, S. fremontii, S. canus, S. integerrimus, S. indecorus, S. lugens a S. pseudaureus; devětsily Petasites sagittatus, P. palmatus a P. vitifolius; turan ostrý a turany Erigeron compositus, E. aureus, E. ochroleucus, E. grandiflorus, E. glabellus, E. speciosus, E. philadelphicus, E. scotteri, E. lonchophyllus, E. subtrrinervis, E. trifidus, E. caespitosus, E. humilis, E. peregrinus, E. lanatus a E. pallens; kopretina bílá; pampeliška lékařská a pampelišky Taraxacum ceratophorum, T. laevigatum a T. lyratum; plesnivka perlová; kokarda Gaillardia aristata; zlatobýl kanadský a zlatobýly Solidago missouriensis, S. multiradiata a S. decumbens; Haplopappus lyallii a H. uniflorus; škarda Crepis nana, C. runcinata, C. intermedia, C. atrabarba a C. elegans; jestřábník okoličnatý a jestřábníky Hieracium canadense, H. albertinum, H. albiflorum a H. gracile; locika Lactuca pulchella; heřmánek Matricaria matricarioides; kociánky Antennaria angustata, A. neglecta, A. acuta, A. corymbosa, A. nitida, A. rosea, A. monocephala, A. racemosa, A. luzuloides, A. pulcherrima, A. parvifolia, A. umbrinella, A. lanata a A. alpina; pelyněk chladnomilný, estragon, ladní a pelyňky Artemisia ludoviciana, A. michauxiana a A. norvegica; kozí brada pochybná; Saussurea densa; mléč Sonchus uliginosus; slunečnice Helianthus nuttallii; pcháč obecný, oset a pcháče Cirsium foliosum a C. hookerianum; řebříček obecný

- vachtovité (Menyantaceae): vachta trojlistá

- zvonkovité (Campanulaceae): zvonek okouhlolistý a zvonky Campanula lasiocarpaa C. uniflora; lobelka Lobelia kalmii

Brutnákotvaré - brutnákovité (Boraginaceae): Mertensia paniculata; Cryptantha affinis; pomněnka vysokohorská; kamejky Lithospermum incisum a L. ruderale; lopuštíky Hackelia jessicae a H. floribunda; strošek pomněnkový a strošek Lappula redowski

- stružkovcovité (Hydrphyllaceae): svazenky Phacelia frankliniia Ph. sericea

Hluchavkotvaré - bublinatkovité (Lentibulariaceae): bublinatka obecná, prostřední a menší; tučnice obecná; Glecoma hederacea; máta rolní; konopice polní; černohlávek obecný

- jitrocelovité (Plantaginaceae): jitrocel větší a jitrocel Plantago septata

- zárazovité (Orobanchaceae): záraza Orobanche fasciculata

- krtičníkovité (Scrophulariaceae): Collinsia parviflora; lnice květel; všivce Pedicularis contorta, P. capitata, P. groenlandica, P. bracteosa, P. flammea, P. racemosa a P. arctica; kejklířka skvrnitá; Orthocarpus luteus; Castilleja rhexifolia, C. raupii, C. septentrionalis, C. sulphurea, C. miniata, C. occidentalis a C. hispida; dračík stěsnaný a dračíky Penstemon fruticosus, P. ellipticus, P. procerus a P. montanus; kokrhel Rhinanthus crista-galli; rozrazil nízký, douškolistý a rozrazily Veronica americana a V. salina

Santálotvaré - santálovité (Santalaceae): Geocaulon lividum; Comandra pallida

- jmelovité (Viscaceae): Arceuthobium americanum

Jednoděložné:

Lipnicotvaré - lipnicovité (Poaceae): zblochanec oddálený a zblochanec Puccinellia nuttalliana; zblochan žíhaný a zblochany Gllyceria pulchella, G. borealis a G. grandia; ječmen hřívnatý; psineček výběžkatý, veliký a psinečky Agrostis borealis, A. humilis, A. scabra, A. variabilis a A. exarata; lipnice alpská, roční, bahenní, luční a lipnice Poa paucispicula, P. juncifolia, P. arctica, P. leptocoma, P. secunda, P. cusickii, P. glauca, P. interior, P. lanata, P. lettermanii, P. stenantha, P. arida, P. pattersonii, P. epilis, P. rupicola, P. memoralis a P. nervosa; sveřep střešní a sveřepy Bromus ciliatus, B. marginatus, B. pumpellianus a B. purgans; chrastice rákosovitá; kostřava luční, červená, ovčí a kostřavy Festuca brachyphylla, F. subulata, F. idahoensis, F. saximontana, F. scabrella a F. baffinensis; psárka plavá; Schizachne purpurascens; smělek štíhlý; Vahlodea atropurpurea; metlice Deschampsia caespitosa; Muhlenbergia richardsonis a M. glomerata; kavyl Stipa columbiana; osinatec Achnatherum richardsonii; trojzubec Danthonia intermedia; strdivka Melica spectabilis; proso vláskovité; třtina kanadská a třtiny Calamagrostis inexpansa, C. montanensis, C. purpurascens, C. neglecta a C. rubescens; pýr plazivý; rýženka Oryzopsis pungens a O. asperifolia; žito seté; housenkovec cizí; ovsíř Avenula hookeri; tomkovice vonná; bojínek luční a alpinský; trojštěty Trisetum montanum a T. spicatum; Sphenopholis intermedia; žitňáky Agropyron subsecoundum a A. riparium; pýrovník kanadský a pýrovníky Elymus arizonicus, E. albicans, E. bakeri, E. glaucus, E. hirtiflorus, E. aristatus a E. sajanensis; Pascopyrum smithi; ječmenice Leymus innovatus; Agroelymus xmossi

- šáchorovité (Cyperaceae): skřípiny Scirpus acutus, S. caespitosus a S. pumilis; suchopýr Scheuchzerův, úzkolistý a suchopýry Eriophorum callitrix, E. brachyantherum a E. viridi-carinatum; ostřice zobánkatá, Bigelowova, měchýřkatá, Buxbaumova, skalní, vláskovitá, přioblá, bažinná, pochvatá, drobná, rusá a ostřice Carex bebbi, C. eburnea, C. leptalea, C. capitata, C. haydeniana, C. incurviformis, C. crawei, C. maritima, C. phaeocephala, C. foenea, C. eurystachya, C. aenea, C. microglochin, C. franklinii, C. garberi, C. glacialis, C. aurea, C. hoodii, C. interior, C. atrosquama, C. albo-nigra, C. petasata, C. livida, C. concinna, C. praticola, C. eleocharis, C. deflexa, C. gynocrates, C. scirpoidea, C. concinnoides, C. obtusata, C. umbellata, C. limnophila,  C. pyrenaica, C. raymondii, C. richardsonii, C. physocarpa, C. rossii, C. media, C. illota, C. spectabilis, C. microptera, C. disperma, C. nardina, C. angustior, C. macloviana, C. filifolia, C. bipartita, C. aquatilis, C. xerantica a C. nigricans; ostřička myší ocásek; tuřička ostřicová; bahnička mokřadní a jehlovitá

- sítinovité (Juncaceae): sítina kaštanová, alpská, mečolistá a sítiny Juncus balticusa, J. drummondii, J. longistylus, J. mertensianus, J. stygius, J. albescens, J. parryi, J. saximontanus, J. tracyi, J. biglumis a J. nodosus; bika mnohokvětá, klasnatá a biky Luzula arcuata, L. parviflora, L. glabrata, L. wahlenbergii a L. confusa

- zevarovité (Sparganiaceae): zevar nejmenší a úzkolistý

- orobincovité (Typhaceae): orobinec širokolistý

Šmelotvaré - bařičkovité (Juncaginaceae): bařička bahenní a přímořská

- žabníkovité (Alismataceae):  šípatka širolistá

- rdestovité (Potamogetonaceae): rdest vzplývavý a rdest Potamogeton richardsonii; Stuckenia vaginata a S. striata

- okřehkovité (Lemnaceae): okřehek menší

- voďankovité (Hydrocharitaceae): zákruticha Vallisneria americana

Liliotvaré - liliovité (liliaceae): kohátky Tofieldia glutinosa a T. pusilla; Zygadenus gramineus a Z. elegans; lilie Lilium philadelphicum; kandík Erythronium grandiflorum

- kýchavicovité (Melantiaceae): Stenanthium occidentale; kýchavice Veratrum eschscholtzii

- Uvulariaceae: Disporum trachycarpum

Chřestotvaré - česnekovité (Alliaceae): pažitka pobřežní; česnek Allium cernuum

- konvalinkovité (Convalariaceae): pstroček Maianthemum stellatum, M. racemosum a M. trifolium

- kosatcovité (Iridaceae): badil úzkolistý a badil Sisyrinchium sarmentosum

- vstavačovité (Orchidaceae): korálice trojklanná; střevíčník pantoflíček a střevíčníky Cypripedium passerinum a C. montanum; švihlík Spiranthes romanzoffiana; Habenaria obtusata a H. dilatata; Calypso bulbosa; vemeníky Platanthera stricta a P. huronis; vemeníček zelený; Amerorchis rotundifolia; smrkovník plazivý a smrkovník Goodyera oblongifolia; bradáček srdčitý a bradáčky Listera borealis a L. caurina

Možné aktivity

Vynikající podmínky pro veškeré zimní sporty a v létě pro trekking

Golf, jízda na koni, horolezectví, horská kola, rybaření, kanoistika, plavání

Poznámka

Nejstarší kanadský národní park, jeden z celosvětově nejnavštěvovanějších parků

První stopy osídlení už 10 000 let př. n. l.

Horké pranemy

Foto - zdroj Wikipedia

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.


Pole označená (*) musíte vyplnit.

Ověřovací kód