Timanfaya

Základní ekoturistické informace o národním parku Timanfaya (Španělsko) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTimanfaya National Park

Kanárské ostrovy, jihozápadní část ostrova Lanzarote

Přístup

Snadný. Přístup do parku je přísně regulován kvůli ochraně místních zranitelných druhů. Z veřejného parkoviště je možno použít vyhlídkový autobus s průvodcem pro průjezd vulkanickou krajinou, která je jinak veřejnosti nepřístupná.

Charakteristika

51,07 km2; Jediný národní park ve Španělsku, který má téměř výhradně geologický charakter, protože jeho krajina je důsledkem sopečných erupcí z období mezi lety 1720 a 1736 a z roku 1824. Nádherné vulkanické území s typickými sopečnými kužely a mnoha projevy aktivní vulkanické činnosti. Největší pole ztuhlé lávy na světě táhnoucí se až k pobřeží. Na některých místech je na povrchu zěmě extrémní teplota a v hloubce pár metrů pod povrchem může teplota dosahovat 400 - 600oC a až 277oC v hloubce pouhých 10 cm.. Charakteristické ekosystémy: velmi chudé vulkanické biotopy - většina parku připomíná měsíční krajinu; mořské ekosystémy - pláže z vulkanického písku.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityTimanfaya National Park

Lehčí trekking - dvě kratší turistické stezky

jízda na velbloudu

Poznámka

Geotermální projevy - gejzír páry, horké prameny.

Biosférická rezervace UNESCO. 

Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hod.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.