Teide

Základní ekoturistické informace o národním parku Teide (Španělsko) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTeide National Park

Kanárské ostrovy, centrální část ostrova Tenerife

Přístup

Snadný. Pro výstup na vrchol je nutné povolení (zdarma) a registrace předem. Každé ráno a odpoledne jsou organizovány autobusové zájezdy do parku z turistických lokalit na jihu ostrova. Lanovka do výšky 3550 m.

Charakteristika

190 km2; V centru národního parku se tyčí aktivní vulkán Teide vysoký 3718 metrů nad mořem - nejvyšší hora Španělska, nejvyšší sopka Atlantického oceánu a současně třetí nejvyšší vulkán na světě při měření výšky ode dna oceánu (7500 m). Součástí parku je i hora Pico Viejo - druhý nejvyšší vulkán Kanárských ostrovů (3135 m). Lávové proudy na úbočí sopky vytvářejí díky počasí sice tenkou, ale velmi úrodnou vrstvu půdy bohatou na minerály a živiny. Řada vulkanických jevů. Většinou velmi nestabilní ekosystémy časného osidlování sopečného podkladu. Celý národní park Teide je jedinečným geologickým útvarem, ve kterém sopky, krátery, průduchy, lávové proudy a různost materiálů vytváří úchvatnou směsici barev a tvarů. Charakteristické ekosystmy: lesy mírného pásma, alpinské biotopy, horská poušť, sopečná krajina.

Fauna + flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityTeide National Park

Velké množství trekových tras i lehkých turistických stezek, možnost výstupu na vrchol.

Paragliding.

Poznámka

Geologicky velmi zajímavá oblast

Park je zapsán na seznam světového přírodního dědictví UNESCO

Nejnavštěvovanější národní park Španělska i Evropy

Oblast parku byla významným posvátným místem pro původní obyvatele Guanche a je zde řada archeologických nalezišť.

Přístupný po celý rok.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.
Teide - Fauna + flóra

Pole označená (*) musíte vyplnit.