Sierra Nevada

Základní ekoturistické informace o národním parku Sierra Nevada (Španělsko) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSierra Nevada National Park

Jižní Španělsko jihovýchodně od Granady.

Přístup

Snadný. Několik možných přístupů po silnici zejména z Granady - méně než hodina cesty.

Charakteristika

858 km2; Drsné a rozsáhlé horské pásmo táhnoucí se od západu na východ. V rámci tohoto pásma se nachází více než 20 štítů dosahujících výšky přes 3000 metrů - nejvyšší jsou Mulhacén (3479 m), Veleta (3396 m) a Alcazaba (3371 m). Řeky pramenící na severních svazích pohoří jsou součástí povodí řeky Guadalquivir, zatímco řeky pramenící na západních a jižních úbočích ústí přímo do Středozemního moře. Západní a jižní úbočí jsou současně místy, kde se nachází většina z téměř 50 vysokohorských jezer. Většina krajiny zejména v nadmořské výšce 2400 m a výše byla formována působením ledovců a typickým rysem jsou údolí ve tvaru U. Mnoho dalších jevů doprovázejících ledovcovou erozi - hluboká údolí, strmé svahy, morénová jezera. Pro Sierru Nevadu je typické Mediterání subalpinské klima s nízkým úhrnem srážek v létě. Průměrný úhrn srážek se v závislosti na nadmořské výšce pohybuje od 350 do 1600 mm. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma, horské lesy, subalpinské louky a alpinské biotopy, sladkovodní ekosystémy, zemědělská krajina v podhůří tvořená horskými farmami a jejich aktivitami.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivitySierra Nevada National Park

Vynikající podmínky pro trekking - velké množství turistických stezek.

Lyžování, paragliding, vysokohorská turistika , horolezectví, plavba na divoké vodě, jízda na koni,horská kola.

Poznámka

mnoho minerálních pramenů

Biosférická rezervace UNESCO

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.