Picos de Europa

Základní ekoturistické informace o národním parku Picos de Europa (Španělsko) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizacePicos de Europa National Park

Severní Španělsko, 20 km jižně od pobřeží Biskajského zálivu.

Přístup 

Snadný. Po menších silnicích do všech tří masivů ze severu i z jihu.

Charakteristika

646 km2; Horské pásmo táhnoucí se asi 20 km, které je tvořeno ze tří masivů - západního, středního a východního. Západní a centrální masiv jsou od sebe odděleny 1,5 km hlubokou soutěskou řeky Cares. Voda řeky Cares pochází většinou z jeskynních vývěrů. Na území Picos de Europa se nachází řada z nejhlubších evropských jeskyní - nyapř: Torca del Cerro (−1589 m), Sima de la Cornisa (−1507 m), Torca los Rebecos (−1255 m) a Pozo del Madejuno (−1252 m). Nejvyšší vrchol Torre de Cerredo - 2648 m n.m. - nejnižší bod v údolí řeky Deva pouze 75 m n.m. V horském pásmu je 14 vrcholů vyšších než 2600 m. Hory v parku jsou příkladem ledovcové eroze vápencového masivu. Čtyři protékající řeky tvoří hluboká údolí a kaňony. Na území parku jsou i dvě nejznámější horská jezera ve Španělsku - El Enol a La Ercina. Vlhké a deštivé přímořské podnebí. Charakteristické ekosystémy: lesy mírného pásma, louky a pastviny, alpinské a subalpinské biotopy, horský kras, jeskynní ekosystémy, sladkovodní ekosystémy (řeky a jezera).

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityPicos de Europa National Park

Vynikající trekking - řada značených různě dlouhých a obtížných tras. V parku je síť dobře udržovaných horských útulků.

Horolezectví, kanoistika, rafting, kaňoning.

Poznámka

Nejstarší národní park Španělská

Biosférická rezervace UNESCO.

Park je přístupný osobním vozem po celý rok.

Dobrou možností je využít lanovku, která z Fuente Dé vede až do výšky 1800 m.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.