Ordesa y Monte Perdido

Základní ekoturistické informace o národním parku Ordesa y Monte Perdido (Španělsko) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceOrdesa y Monte Perdido National Park

Severní Španělsko, Pyreneje na hranicích s Francií

Přístup

Snadný. Přístup autem z vesnice Bielsa a Torla.

Charakteristika

156 km2; Jižní úbočí centrálních Pyrenejí. Největší vápencový masiv v Evropě. Nejvyšší vrchol - Monte Perdido 3335 m n.m. Nejvyšší vodopád v Evropě - více než 400 metrů. Led a voda byly hlavními činiteli eroze zodpovědné za utváření krajiny: ledovcová údolí (ve tvaru U), říční údolí (ve tvaru V), hluboké kaňony a horská jezera. Park zahrnuje čtyři hlavní údolí: Ordesa, Añisclo, Pineta and Escuain. Řada krasových jevů - jeskyně, kaňony, zlomy. Nejvyšší oblasti parku (kolem 2000 metrů) jsou téměř aridní - voda rychle prosakuje. Kontrastuje bujná vegetace na dně údolí. Velké množství ekosystémů, na kterých se projevuje jak atlantský tak středomořský vliv. Charakteristické ekosystémy - horské lesy, alpinské biotopy a subalpinské louky, krasové biotopy, sladkovodní ekosystémy. 

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityOrdesa y Monte Perdido National Park

Spousta turistických stezek pro snadné vycházky i náročný trekking,

Horolezectví, jeskyňářství, horská kola, jízda na koni, rafting, lyžování.

Poznámka

Biosférická rezervace UNESCO

Zachovalé středověké vesnice.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.