Tongariro

Základní ekoturistické informace o národním parku Tongariro (Nový Zéland) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

 LokalizaceTongariro

Střední část Severního ostrova. Je vzdálen 330 km po silnici jižně od Aucklandu a 320 km severně od Wellingtonu.

Přístup

Snadný. Mnoho měst a turistických středisek včetně Ohakune, Waiouru, Horopito, Pokaka, Erua, National Park Village, Whakapapa skifield a Turangi leží přímo na hranicích parku. Celý národní park je ohraničen kvalitními silnicemi, které zhruba kopírují hranice parku a umožňují snadný přístup.

Charakteristika

796 km2; Park zahrnuje postatnou část vulkanické náhorní plošiny Severního ostrova. Nadmořská výška 500 - 2797 m (vrchol sopky Ruapehu). Izolovaná hornatá oblast. Uprostřed parku se tyčí tři aktivní vulkány Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro. Četné projevy sopečné činnosti - horké prameny, lávové proudy, vulkanická jezera. Drsný a částečně nestabilní ekosystém. Typické ekosystémy: lesy mírného pásma, sladkovodní ekosystémy, horské a alpinské ekosystémy, vulkanické biotopy. Nad 2 200 m - pouze lišejníky.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole

Možné aktivity

Tongariro

Vynikající trekking - síť turistických cest - od krátkých až po šestidenní trasy; nachází se zde i jedna z nejpopulárnějších trasa vysokohorské turistiky Nového Zélandu

Na území národního parku se nachází známá turistická stezka Tongariro Alpine Crossing, která je považována celosvětově za jednu z nejkrásnějších jednodenních horských túr.

horolezectví, lyžování, rafting, horská kola, jízda na koni, rybaření, vyhlídkové lety.

Poznámka

Park je zapsán na seznamu přírodního dědictví UNESCO

Mimořádně krásná krajina

Exteriéry použity při natáčení filmu Pán prstenů

Na území parku je mnoho posvátných míst Maorů.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.