Rakiura

Základní ekoturistické informace o národním parku Rakiura (Nový Zéland) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceRakiura

Stewartův ostrov - asi 85% plochy celého ostrova. 25,5 km jižně od Jižního ostrova Nového Zélandu.

Přístup

Snadný. Asi hodinu trajektem z města Bluff na jižním pobřeží Jižního ostrova.

Charakteristika

1570 km 2 ; Kopcovitý ostrov asi 75 km dlouhý a v nejširším místě 45 km široký s nejvyšším bodem Mt. Anglem na severu vysokým 980 m. Na východním pobřeží několik skrytých zátok. Nejlepší místo na Novém Zélandu pro pozorování kiwiho v přírodě. Stewartův ostrov je velmi významný tím, že rostlinný kryt je téměř výrhradně tvořen původní vegetací. Charakteristické ekosystémy: většinou řídký jehličnatý nebo smíšený les, jinde křovinaté biotopy, horské louky, rozsáhlé sladkovodní mokřady, moře a mořské pobřeží, písečné duny zasahující několik km do vnitrozemí.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

Možné aktivity

Rakiura

Více než 280 km tras pro pěší turistiku - všechny jsou dostupné z Oban - jediného města na ostrově. Trasy jsou od velmi snadných a krátkých v bezprostředním okolí města až po značně náročné do odlehlých oblastí ostrova.

Potápění a šnorchlování.

Poznámka

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.