Mount Aspiring

Základní ekoturistické informace o národním parku Mount Aspiring (Nový Zéland) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

 LokalizaceMount Aspiring National Park

Západ Jižního ostrova Nového Zélandu severně od Fiordlandu a mezi Otago a jižním Westlandem.

Přístup

Snadný. Za vstupní brány do parku jsou považovány tři města: Wanaka (117km od Queenstownu po státní silnici č.6), Makarora a Glenorchy (68km severně od Queenstownu).

Charakteristika

3 555 km2; Jižní konec Jižních Alp přímo na západ od jezera Wanaka. Velmi působivá horská krajina kolem hory Mt. Aspiring (3 036m) - nejvyšší hora Nového Zélandu mimo masiv Jižních Alp. Četné jevy spojené s činností ledovců - horské štíty, hluboká a velmi dlouhá údolí, odlehlá divočina. Charakteristické ekosytémy: horské a alpinské ekosystémy, lesy mírného pásma, sladkovodní ekosystémy (řeky a ledovcová jezera).

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

Možné aktivity

Mount Aspiring National Park

Vynikající podmínky pro pěší turistiku i náročnější trekking - velmi populární lokalita.

Rafting, horolezectví, rybaření

Poznámka

Mimořádně krásná krajina

Geologicky velmi neobvyklá je oblast na jihozápadě parku - tzv. minerální pás Red Hills. Půda zde obsahuje tak vysokou koncentraci hořčíku, že tu přežívá jen minimum vegetace.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář

Pole označená (*) musíte vyplnit.