Kahurangi

Základní ekoturistické informace o národním parku Kahurangi (Nový Zéland) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceKahurangi

Severozápad Jižního Ostrova Nového Zélandu, asi 60 km západně od města Nelson.

Přístup

Snadný. Vstupními branami parku jsou města Motueka, Murchison, Karamea a Takaka. Ze všech vedou silnice přímo do parku.

Charakteristika

4 520 km2; Hory a náhorní planiny, divoké řeky, většinou naprosto nedotknutá divočina. Skály většinou z usazenin - v oblastech tvořených vápencem mnoho jeskyní (jedny z nejhlubších na světě) a krasových jevů. Vegetace se výrazně liší v různých částech parku - na východě je klima suché, na západě vlhké. Na východních svazích bukový prales, na západních podokarpový les s bohatým podrostem kapradin, lián a křovin. V parku roste 80% alpinských druhů rostlin Nového Zélandu. Charakteristické ekosystémy: horské a alpinské ekosystémy, lesy mírného pásma, sladkovodní ekosystémy (mnoho řek a jezer), mořské a příbřežní ekosystémy, kras.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

Možné aktivity

Kahurangi

Vynikající podmínky pro pěší turistiku a trekking - více než 570 km trekových a vycházkových tras - trekking do odlehlých částí parků pro zdatnější turisty

Rafting, jeskyňářství, rybaření, kanoistika.

Jízda na horských kolech je povolena pouze po stezce Heaphy Track.

Poznámka

Mimořádně krásná krajina

Geologicky mimořádně zajímavá oblast. Velmi bohatá naleziště fosilií - nejstarší fosilie Nového Zélandu

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.