Somawathiya

Základní ekoturistické informace o národním parku Somawathiya (Sri Lanka) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSomawathiya

Severovýchodní Sri Lanka, 266 km severovýchodně od Colomba.

Přístup

Snadný. 40 km autem po hlavní silnici z Polonnaruwy přes Sungawilu, což je poslední město přímo na hranici parku.

Charakteristika

377 km2; Park navazuje na národní park Flood Plains. Rovinaté území v deltě řeky Mahaweli v místě, kde se dělí na dvě větvě charakterizované periodicky zaplavovanými pláněmi. První z těchto větví (Mahaweli) teče k severu a ústí do zátoky Koddiyar, zetímco menší Verugal Oya, která teče na severovýchod, ústí přímo do moře. Centrální záplavová pláň je charakteristická řadou starých říčních koryt a tak zvanými "villy". To jsou terénní prohlubně naplněné vodou roztroušené v travnaté savaně. Na území parku je asi 20 takových prohlubní. Charakteristické ekosystémy - na severu suchý stálezelený les, na jihu travnatá savana, na celkém území rozsáhlý systém mokřadů a lagun. Významné shromaždiště vodních a tažných ptáků.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Somawathiya

Safari projížďky džípem

Poznámka

Pěší turistika není povolena.

Na území parku se nachází stupa Somawathiya Chaitya, ve které je jako relikvie uložen buddhův zub.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.