Kumana

Základní ekoturistické informace o národním parku Kumana (Sri Lanka) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceKumana National Park

Jihovýchodní Sri Lanka, 391 km jihovýchodně od Colomba.

Přístup

Snadný. Po silnici 22 km jižně od města Panama.

Charakteristika

356 km2; Rovinatá oblast podél pobřeží Bengálského zálivu. Nadmořská výška parku sahá od mořské hladiny asi do 90 metrů nad mořem. Krajina parku je poseta skalními plošinami a balvany, z nichž některé tvoří pozoruhodné útvary. Zhruba 20 lagun a nádrží je ideálním prostředím pro vysokou biodiverzitu ptačích druhů. Laguny jsou mělké, jejich hloubka nepřesahuje 2 metry. Nejcennější část parku - "Kumana Villu" - cca 200 ha velké přirozené močálovité jezero zavodňované úzkým kanálem. Kumana Villu bývá občas zcela zaplavena mořskou vodou. Velmi významné shromaždiště tažných a vodních ptáků. Charakteristické ekosystémy - suchý stálezelený les, významné mokřady (sladkovodní, brakické i mořské), mangrovové porosty, moře a mořské pobřeží.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Kumana National Park

Mimořádně atraktivní místo pro pozorování ptáků

Safari projížďky džípem

Poznámka

Národní park Kumana byl dříve znám také názvem Yala - východ.

Nejlepší doba k návštěvě IV-VIII

Skalní kresby a nápisy z 1. století př.n.l. v jeskyních

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.