Kumana

Základní ekoturistické informace o národním parku Kumana (Sri Lanka) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceKumana National Park

Jihovýchodní Sri Lanka, 391 km jihovýchodně od Colomba.

Přístup

Snadný. Po silnici 22 km jižně od města Panama.

Charakteristika

356 km2; Rovinatá oblast podél pobřeží Bengálského zálivu. Nadmořská výška parku sahá od mořské hladiny asi do 90 metrů nad mořem. Krajina parku je poseta skalními plošinami a balvany, z nichž některé tvoří pozoruhodné útvary. Zhruba 20 lagun a nádrží je ideálním prostředím pro vysokou biodiverzitu ptačích druhů. Laguny jsou mělké, jejich hloubka nepřesahuje 2 metry. Nejcennější část parku - "Kumana Villu" - cca 200 ha velké přirozené močálovité jezero zavodňované úzkým kanálem. Kumana Villu bývá občas zcela zaplavena mořskou vodou. Velmi významné shromaždiště tažných a vodních ptáků. Charakteristické ekosystémy - suchý stálezelený les, významné mokřady (sladkovodní, brakické i mořské), mangrovové porosty, moře a mořské pobřeží.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Mimořádně atraktivní místo pro pozorování ptáků

Safari projížďky džípem

Poznámka

Národní park Kumana byl dříve znám také názvem Yala - východ.

Nejlepší doba k návštěvě IV-VIII

Skalní kresby a nápisy z 1. století př.n.l. v jeskyních

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.


Pole označená (*) musíte vyplnit.

Ověřovací kód