Uvs Nuur

Základní ekoturistické informace o národním parku Uvs Nuur (Mongolsko), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

severozápadní Mongolsko, na hranici s Tuvou (Rusko)

Přístup

dost obtížný

Fauna + Flóra

Irbis (sněžný leopard), manul, liška, vlk, rys, rosomák, medvěd, jelen maral, sob, argali, kozorožec, svišť, tarbík, pískomil a mnoho dalších druhů savců

368 druhů ptáků - 4 druhy jeřábů, kolpík, pelikán, divoké husy, orli, orlosup, supi, rackové, tetřev a mnoho druhů tažných ptáků zastavujících se v této lokalitě.

jezero bez ryb

520 druhů rostlin - z toho 5 endemických pouze pro Uvs Nuur - Astrolagus polozhinae, Juncus salsuginosus spp. tuvinicum, Stipa barhanica, Asragalus tuvinicus, Zygophyllum pterocarpum spp. tuvinicum

Charakteristika

7000 km2; Oblast vysokých hor kolem slaného bezodtokého jezera Uvs Nuur v jejich středu (nadmořská výška 759 metrů) - zapsán o na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Široká škála ekosystémů od písečných dun po sněžná pole, od močálů po horský les. Velmi významné mokřiny při březích jezera.

Možné aktivity

Poznámka

extrémní výkyvy teploty mezi dnem a nocí a létem a zimou

voda v jezeře pětkrát slanější než v oceánu

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.