Siberut

Základní ekoturistické informace o národním parku Siberut (Sumatra, Indonésie), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel and Expeditions: lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSiberut

155 km západně od pobřeží Sumatry

Přístup

Lodí z Padangu - 10 hodin

Charakteristika

1905 km2; 47% rozlohy ostrova Siberut (hlavně jeho západní část) ležícího západně od Sumatry. Mimořádný ekosystém, který se vyvinul díky 500 000 let trvající izolaci od Sumatry. Kopcovitý ostrov s nadmořskou výškou 0-500 m. Východní pobřeží se k moři svažuje velmi pozvolna a je lemováno spoustou zálivů a ostrůvků. Naopak západní pobřeží se svažuje příkře, je relativně přímé se širokými plážemi a strmými útesy. Vysoký stupeň endemismu rostlin i živočichů. Charakteristické ekosytémy: deštný prales (cca 60% rozlohy), na mnoha místech primární, sladkovodní ekosystémy, mokřady, mangrovy sahající až 2 km do vnitrozemí, kolem ostrova korálové útesy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivitySiberut

Koupání, šnorchlování, potápění, surfing, trekking pralesem, plavba na kanoi, návštěva domorodých kmenů.

Poznámka

Populace původních obyvatel dodnes žije neolitickým způsobem života lovců a sběračů.

Na ostrově není žádná turistická infrastruktura.

Nejlépší doba pro návštěvu II-VI

Biosférická rezervace UNESCO

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.