Kerinci Seblat

Základní ekoturistické informace o národním parku Kerinci Seblat (Sumatra, Indonésie), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel and Expeditions: lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceKerinci Seblat

Střední Sumatra

Přístup

Dost dlouhá cesta (7 hodin z Padangu)

Charakteristika

13 750 km2; Převážně hornatý národní park (nadmořská výška 300 - 3800 m) je tvořen částí pohoří Barisan včetně Gunung Kerici - aktivní sopky vysoké 3 805 m, nejvyšší hory Sumatry. Na území parku je pět dalších činných sopek. Park je charakteristický střídáním vysokých horských hřebenů a naplavených plání s mnoha řekami a jezery včetně jezera Kerinci, které je 9,5 km dlouhé, 5 km široké a až 110 m hluboké. Park se táhne téměř 350 km od severozápadu na jihovýchod rovnoběžně s pobřežím a v průměru je 50 km široký. Velký počet řek s peřejemi, vodopády a jeskyněmi. Nejvýše položené kráterové jezero v jihovýchodní Asii - jezero Gunung Tujuhwhile. Národním parkem se táhne Velká sumaterská propadlina. Charakteristické ekosystémy: tropický deštný prales v nižších polohách, horský a mlžný prales, alpinské biotopy, sopečné biotopy, sladkovodní ekosystémy, mokřady. 

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityKerinci Seblat

Trekking hustým pralesem - různá délka i náročnost

Náročný výstup na vrchol Mt. Kerinci - 2-3 dny. 

Poznámka

Nejlepší doba pro návštěvu V-VIII

Park je zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO

Mnoho horkých pramenů

Geologicky velmi zajímavé místo.

Megality v údolí Kerinci

Nebezpečí jedovatých plynů z kráteru (na vrcholu).

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.