Tangkoko Batuangus

Základní ekoturistické informace o přírodní rezervaci Tangkoko Batuangus (Sulawesi, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTangkoko

Nejsevernější výběžek Sulawesi. Asi 70 km od města Manado.

Přístup

Snadný. Pouze dvě hodiny jízdy od města Manado.

Charakteristika

8 700 ha; Krajina střídajících se kopců a údolí od hladiny moře až po nejvyšší bod 1 361 m nad mořem (Mt. Dua Saudara). Na území rezervace se nalézají tři vulkány - hora Tangkoko, kužel ze sopečného tufu - Batuangus vzniklý erupcí v roce 1839 a hora Dua Saudara se dvěma vrcholy. Kužel hory Batuangus je téměř bez vegetace a lávový proud zasahuje až do moře. V místě, kde se láva setkala s mořem, propadnutím stropu tunelu vznikla 400 m dlouhá chráněná zátoka. V této zátoce lze nalézt korálové formace a jedinou lokalitu mangovů v rezervaci. Charakteristické ekosystémy: nížinný tropický deštný prales, mlžný prales, vulkanické biotopy, moře a mořské pobřeží.

Where the lava flow meets the sea, a collapsed tunnel has formed a 400 m long cove that contains coral formation and the only mangrove habitat in the reserve.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Noční pozorování nártounů.

Několik turistických stezek pralesem, horská turistika.

Plavání a šnorchlování.

PoznámkaTangkoko

Nejlepší doba pro návštěvu VI-X

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.