Bunaken

Základní ekoturistické informace o národním parku Bunaken (Sulawesi, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceBunaken

Severní Sulawesi

Přístup

Snadný. 45 - 60 minut lodí z Manada.

Charakteristika

890 km2; Mořský národní park. Pět ostrovů - Bunaken, Manado Tua, Mantehage, Nain and Siladen. Na jihu hranici parku tvoří pobřeží Tanjung Kelapa. Manado Tua je vyhaslý vulkán klasického kuželovitého tvaru tyčící se přes 600 metrů nad mořskou hladinu, což je nejvyšší bod celého parku. Ostrovy Bunaken a Nain jsou také vulkanického původu. Ostrov Mantehage je relativně plochý a zdá se, že se zvolna potápí do moře. Jsou na něm rozsáhlé mangrovové porosty částečně rozdělené mořskými kanály. Siladen je plochý písčitý ostrov korálového původu. Část parku ležící na pobřeží Sulawesi je relativně plochá oblast na úpatí vulkanických kopců. Hloubka vody mezi ostrovy je od 200 do 1 840 metrů. Velmi čistá voda s viditelností 35 - 40 metrů. Charakteristické ekosystémy: moře a mořské pobřeží (97% rozlohy), korálové útesy, mangrovy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityBunaken

Jedno z nejznámějších míst v Indonésii pro šnorchlování a potápění. Pozorování velryb a delfínů.

Pěší výlety k několika skrytým jeskyním na východní a severní části ostrova Bunaken.

Rybaření - pouze mimo hranice parku.

Poznámka

Nejlépe VI-XI 

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.