Sulawesi

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích Sulawesi (Indonesie).

Sulawesi je jeden ze čtyř ostrovů Velkých Sund a svou rozlohou 174 600 km2 celosvětově jedenáctý největší ostrov. Leží mezi Borneem a souostrovím Moluky. V rámci Indonésie je rozlohou čtvrý největší po Sumatře, Borneu a Papui a třetí největší svou populací po Jávě a Sumatře.Mapa Sulawesi

Sulawesi je v podstatě tvořeno čtyřmi poloostrovy: severním poloostrovem Minahasa, Východním poloostrovem, Jižním poloostrovem a Jihovýchodním poloostrovem. Poloostrovy jsou vzájemně odděleny třemi zálivy: zálivem Tomini mezi poloostrovem Minahasa a Východním poloostrovem, zálivem Tolo mezi Východním a Jihovýchodním poloostrovem a zálivem Bone mezi Jižním a Jihovýchodním poloostrovem. Makassarský průliv se táhne podél západního pobřeží ostrova a odděluje Sulawesi od Bornea.

V centrální části ostrova se tyčí divoké hory, které vzájemně komplikují spojení mezi jednotlivými poloostrovy. Spojení je tím pádem mnohem jednodušší po moři než po silnici. Pobřeží ostrova se zvedá z hlubokých vod kolem Sulawesi a pokračuje do vysokých hor ve vnitrozemí. Tato pohoří většinou nejsou vulkanického původu. Aktivní vulkány je možno najít jen na severním poloostrově Minahassa.

Podle sčítání z roku 2010 byla populace na Sulawesi 17 371 782 obyvatel a podle posledního oficiálního odhadu zde žije už téměř 19 miliónů lidí. Největím městem na ostrově je Makassar.

Sulawesi je součástí tzv. Wallacey, což znamená, že se na území ostrova vysytuje směs živočišných a rostlinných druhů typických jak pro Asii tak pro Australasii. Na ostrově Sulawesi se nachází šest národních parků a devatenáct přírodních rezervací. Navíc jsou zde tři chráněné mořské oblasti. Mnoho z chráněných území je však bezprostředně ohroženo těžbou dřeva, důlní činností a odlesňováním pro zemědělské účely.

Podrobné informace o národních parcích Sulawesi (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Bantimurung - Bulusaraung, Bogani Nani Wartabone, Bunaken

Kepulauan Togean

Lore Lindu

Rawa Aopa Watumohai

Taka Bonerate, Tangkoko Batuangus

Wakatobi


Pole označená (*) musíte vyplnit.