Aketajawe-Lolobata

Základní ekoturistické informace o národním parku Aketajawe-Lolobata (Halmahera, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceAketajawe-Lolobata

Ostrov Halmahera; severovýchodní rameno ostrova. Východně až severovýchodně od města Ternate.

Přístup

Dost obtížný. Lolobata: z Ternate do Sidangoli rychlým člunem několik hodin, pak autem do Daru (2 hodiny). Z Daru pak motorovým člunem do Poli nebo Subaim (1,5 hodiny).

Aketajawe: Z Ternate do Bastiongu rychlým člunem asi půl hodiny, potom autem do Gita (3 hodiny). Z Gita cesta pokračuje dál autem do Sungai Akejira nebo Hijrah další 3 hodiny.

Charakteristika

1 673 km2; Národní park, který zahrnuje dvě oddělená chráněná území (Aketajawe Protected Forest Group a Lolobata Forest Group). Rovinatá nížina, zvlněná krajina až po hornatou oblast. Mimořádná biodiverzita díky poloze na rozhraní dvou zoogeografických oblastí (Indomalajské a Australské).Charakteristické ekosystémy: tropický deštný prales, pobřežní prales, nížinný bažinný prales, mangrovy, galeriový prales, horský deštný prales a subalpinské louky.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityAketajawe-Lolobata

Pozorování ptáků

Trekking pralesem.

Poznámka

Nejlepší doba pro návštěvu IV-IX

Na území parku žije polokočovná populace lidí kmene známého jako Pralesní Tobelo.

Největší hrozba pro národní park: ilegální těžba dřeva a důlní činnost.

 

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.