Bali

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích ostrova Bali (Indonesie).

Bali je ostrov a současně provincie Indonésie. Provincie zahrnuje samotný ostrov Bali a několik menších Baliokolních ostrovů, zejména Nusa Penida. Bali se nachází na nejzápadnějším konci souostroví Malých Sund mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Hlavní město Denpasar leží v jižní části ostrova.

Celková populace ostrova podle sčítání z roku 2014 byla 4 225 000 obyvatel.

Ostrov Bali je vzálen pouze 3,2 km východně od Jávy a leží asi 8 stupňů pod rovníkem. Bali od Jávy odděluje Balijský průliv. Z východu na západ je ostrov asi 153 km dlouhý a ze severu na jih asi 112 km široký. Plocha ostrova je zhruba 5 780 km2.

V centrálním horském pásmu Bali je několik štítů vysokých přes 3 000 m. Nejvyšší horou je Mt. Agung, která je zároveň aktivním vulkánem. nejdelší řekou ostrova je řeka Ayung, která je asi 75 km dlouhá. Celý ostrov je obklopen korálovými útesy. Pláže na jižní straně mají většinou bílý korálový písek, zatímco pláže na severu a západě mají písek tmavý, sopečný.

Na východě ja Bali od Lomboku odděleno Lombockým průlivem. Ten je současně významnou hranicí mezi faunou Indomalajské ekozóny a zřetelně odlišnou faunou zóny Australasijské. Tato hranice se nazývá Wallaceovou linií. Bali leží těsně na západ od zmíněné Wallaceovy linie - to znamená, že zdejší fauna má výrazně asijský charakter s velmi malým australasijským vlivem. Obecně fauna Bali je mnohem blíže fauně Jávy než Lomboku. Jednou z mála výjimek je výskyt kakadu žlutočečelatého - typického zástupce australských čeledí.

Podrobné informace o národních parcích Bali (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Bali Barat


Pole označená (*) musíte vyplnit.