Bomdeling Wildlife Sanctuary

Základní ekoturistické informace o národním parku Bomdeling Wildlife Sanctuary (Bhutan), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel and Expeditions.

Lokalizace

Severovýchodní Bhután

Přístup

Snadný

Fauna + Flóra

Liška obecná; dhaur (divoký pes); levhart sněžný a skvrnitý; tygr bengálský (nejvyšší místo výskytu tygrů na světě); panda červená; medvěd himálajský; kabar lesní; jelen sambar; divoké prase; nahur modrý

293 druhů ptáků, z toho 5 na červené listině kriticky ohrožených druhů. Jedno ze dvou míst na světě známých jako zimoviště jeřába černokrkého.

32 druhů motýlů, některé z nich velmi vzácné

Charakteristika

1550 km2; Horská krajina v nadmořské výšce od 1500 m na jihu do 6400 m na severu.  Nejdůležitější ekosystémy se mění s nadmořskou výškou - nejníže jsou listnaté lesy s převládajícím dubem a javorem, výše borové a jedlové (až 400 let staré jedle) lesy, nad nimi porosty rohododendronů přecházející do alpinských luk a oblastí věčného sněhu. V jižní části parku se nachází řada horských hřbetů a hlubokých údolí, vyšší oblasti jsou plošší. Několik ledovcových jezer.

Možné aktivity

Několik trekových tras různé obtížnosti

Poznámka

Řada kulturně historických památek

Nejlépe IV-V a IX-XII

Foto - zdroj bhutansiam.com

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.