Udzungwa Mountains

Základní ekoturistické informace o národním parku Udzungwa Mountains (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceUdzungwa Mountains

Střední Tanzánie; 65 km jihozápadně od Mikumi, 350 km od Dar es Sallam

Přístup

Poměrně snadný. Z Dar es Salaam asi 4 hodiny jízdy po silnici přes Chalinze, Morogoro a národní park Mikumi do města Mikumi. Odtud pokračovat směrem na Ifakara.

Charakteristika

1 990 km2, Park je přístupný pouze pěšky! Horské pásmo asi 130 km dlouhé, které je součástí tzv. Východoafrického horského oblouku a jeho okolí. Roční úhrn srážek na východních svazích až 2000 mm. Nadmořská výška národního parku 250 – 2 600 m. Druhá největší biodiverzita ze všech afrických národních parků, vysoký podíl endemických druhů rostlin i živočichů. Charakteristické ekosystémy: tropický deštný les, mlžný prales, miombové křoviny, lesnatá savana, savana.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Udzungwa Mountains

Vynikající síť trekových stezek různé délky a náročnosti.

Horolezectví, plavání v jezírku pod vodopádem

Poznámka

Nejlépe VI-X

Park je přístupný pouze pěšky - nejsou v něm silnice.

Ubytování je možné pouze ve stanech - v parku nejsou ubytovací zařízení.

Park je jedním z pouhých 34 parků na světě zahrnutých do tzv. “World Biodiversity Hotspots”

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Udzungwa Mountains lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.