Tarangire

Základní ekoturistické informace o národním parku Tarangire (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTarangire

Severní Tanzánie; 118 km jihozápadně od města Arusha.

Přístup

Snadný. Po asfaltové silnici z Arushy za necelé dvě hodiny.

Charakteristika

2 850 km2; Pahorkatina a náhorní planina v nadmořské výšce 1 000 – 1 500 m mezi pláněmi masajských stepí na jihovýchodě a jezery Velké příkopové propadliny na severu a západě. Severní částí parku protéká řeka Tarangire. V jižní části parku je řada rozsáhlých močálů, které v období sucha vysychají a mění se v bujně zelené pláně. I když je park celkově velmi suchý, je poměrně velmi hustě zalesněn - od řídkých akáciových lesíků až po husté suchomilné lesy. Mezi nimi obzvlášť vynikají hustě roztroušené baobaby. Pro krajinu je charkteristický velký počet vysokých termitišť. Po Serengeti druhá největší koncentrace zvěře. Charakteristické ekosystémy: savana, akáciová savana, suché lesy, galeriové lesy podél řeky, sezónní mokřady, sladkovodní ekosystémy (řeka Tarangire).

In the south are a series of vast 'swamps' which dry into verdant plains during the dry season.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Tarangire

Pěší exkurze s průvodcem

Lety horkovzdušným balónem

Celodenní výlety do vesnic místních kmenů (Masajové a Barabaigové)

Poznámka

Stovky starých nástěnných kreseb poblíž vesnice Kolo

Méně často navštěvovaný národní park.

Možno navštívit kdykoli, ale nejlépe VI-IX - nejlepší pozorování zvěře

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Tarangire lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.